Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Sinema Ve Dijital Medya Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Sinema Ve Dijital Medya Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Sinema ve Dijital Medya bölümü nedir, Sinema ve Dijital Medya iş olanakları nelerdir, Sinema ve Dijital Medya mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 700 Güncelleme: 10 ay önce 10 ay önce

Sinema ve Dijital Medya bölümü nedir?

Sinema ve Dijital Medya Bölümü, film yapımı, televizyon programları ve diğer dijital medya platformları için üretim, yönetim ve tasarım konularında eğitim veren bir lisans programıdır. Bu program, öğrencilere sinema ve televizyon yapımcılığı, kurgu, senaryo yazımı, görüntü yönetimi, ses tasarımı, animasyon, interaktif medya tasarımı ve dijital efektler gibi konuları kapsar.

Sinema ve Dijital Medya mezunu ne iş yapar?

Sinema ve Dijital Medya Bölümü mezunları, film stüdyolarında, televizyon kanallarında, reklam ajanslarında, oyun geliştirme şirketlerinde, animasyon stüdyolarında ve diğer medya kuruluşlarında çalışma fırsatı bulabilirler. Bunun yanı sıra, bağımsız film yapımı ve dijital medya üretimi alanında kendi işlerini de kurabilirler. Ayrıca, öğrenciler, reklamcılık, pazarlama ve halkla ilişkiler gibi alanlarda da çalışabilirler.

Sinema ve Dijital Medya bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Sinema ve Dijital Medya bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sinema ve Dijital Medya taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Sinema ve Dijital Medya bölümü dersleri nelerdir?

Sinema ve Dijital Medya bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Sinema ve Dijital Medya bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Görsel Düşünme Teknikleri
  • Televizyon Haberciliği
  • Film ve Video Yapımı
  • Senaryo Yazarlığı
  • Kamera Teknikleri
  • 3D Animasyon Tasarımı
  • Dijital Post Prodüksiyon
  • Görsel Efektler
  • Multimedya Tasarımı
  • Dijital İletişim Stratejileri

Sinema ve Dijital Medya bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Sinema ve Dijital Medya bölümü SÖZ ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi sözel bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Sözel puanı ile alan bölümler

Sizler için SÖZ ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer sözel mesleklerini veya sözel bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Medya Ve İletişim | İstanbul Ticaret Üniversitesi

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğrenci olmak; Melike'in detaylı anlatımı ile karşınızda. İstanbul'da öğrenci olmak, İstanbul Ticaret Üniversitesi Medya Ve İletişim bölümü hakkında bilgilendirmeler, kariyer fırsatları, staj olanakları ve kampüs hayatı ile ilgili birçok bilgiyi videoyu izleyerek edinebilirsiniz.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş