Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Rekor Kıran K-POP Grubu Blackpink’in En İyi Şarkıları

Rekor Kıran K-POP Grubu Blackpink’in En İyi Şarkıları

Dünyanın En ünlü K-POP grubu Blackpink 21. Kez Guinness rekorlar kitabına girdi. Güney Koreli Grubu Blacpink’in En iyi şarkılarını sizin için derledik.

Socialing 1601 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Blackpink Grubu?

86,9 milyon aboneyle YouTube’un en çok abonesi olan Güney Koreli müzik grubudur. Grup, 4 üyesi Jennie, Lisa, Jisoo ve Rosé'dan oluşmaktadır. Grup, 2016 yılında çıkış yapmıştır. Blackpink, K-pop ve hip-hop tarzlarını bir araya getiren enerjik şarkılarıyla tanınır. İşte Blackpink grubu hakkında bilmeniz gereken her şey!!

Blackpink Grubu Youtube’da 30 Milyardan fazla görüntülenme alarak yeni rekorunu kırdı

Blackpink'in ilk şarkıları "Square One" albümünde yer alan "Whistle" ve "Boombayah" şarkılarıdır. Bu şarkılar, grup çıkışını yaptığı 2016 yılında yayınlanmıştır ve hızlı bir şekilde popülerlik kazanmıştır. "Whistle" , bir hip-hop şarkısı olarak dikkat çekerken, "Boombayah" enerjik bir dans-pop şarkısıdır. Her iki şarkı da Blackpink'in tanınmasına ve hayran kitlesinin genişlemesine katkı sağlamıştır. Blackpink, "Kill This Love", "Ddu-Du Ddu-Du", "How You Like That" ve "Ice Cream" gibi diğer hit şarkılarla da milyarlarca kişiye ulaşmıştır.

Blackpink 86,9 milyon aboneyle YouTube'da en çok takip edilen müzik grubudur.

Grup, 2019 yılında Amerikan müzik piyasasına giriş yaparak "Kill This Love" ve "Ddu-Du Ddu-Du" şarkılarıyla Billboard Hot 100 listesine girmeyi başarmıştır. Ayrıca, 2020 yılında YouTube tarihinin en hızlı 24 saatte en çok izlenen video rekorunu "How You Like That" ile kırmışlardır.

Spotify'da en çok dinlenen kadın grubudur.

Rekor Kıran K-POP Grubu Blackpink’in En İyi Şarkıları

Blackpink’in En İyi Şarkıları

  • Ddu-Du Ddu-Du - 2 milyar görüntülenme
  • Kill This Love- 1.7 milyar görüntülenme
  • Boombayah - 1.5 milyar görüntülenme
  • How You Like That - 1.3 milyar görüntülenme
  • As If It's Your Last - 1.2 milyar görüntülenme
  • Whistle - 837 milyon görüntülenme
  • Playing with Fire - 816 milyon görüntülenme
  • Lovesick Girls"- 669 milyon görüntülenme
  • Ice Cream (with Selena Gomez) - 834 milyon görüntülenme
  • Stay - 340 milyon görüntülenme

(Görüntülenmeler 20.04.2023 tarihi itibariyledir:)

Rekor Kıran K-POP Grubu Blackpink’in En İyi Şarkıları

Blackpink üyeleri hakkında kişisel bilgiler şu şekildedir:

Jennie Kim: 16 Ocak 1996'da doğan Jennie, Güney Kore'nin Seul şehrinde doğdu. Babası bir televizyon yapımcısıdır. Jennie, YG Entertainment tarafından düzenlenen bir yetenek yarışmasında keşfedildi ve 2012'de stajyer olarak şirkete katıldı. Jennie ayrıca rap yapma ve şarkı söyleme becerilerine sahip.

Lalisa Manoban (Lisa): 27 Mart 1997'de Tayland'ın Buriram ilinde doğan Lisa, ailesiyle birlikte Tayland'a taşındı ve 2010 yılında YG Entertainment tarafından düzenlenen bir yetenek yarışmasında birincilik kazandı. Lisa ayrıca hip hop dansı ve muay thai gibi yeteneklere sahip.

Kim Jisoo: 3 Ocak 1995'te Güney Kore'nin Güney Jeolla ilinde doğan Jisoo, oyunculuk eğitimi aldı ve daha sonra YG Entertainment tarafından keşfedildi. Jisoo, Blackpink'te vokalist olarak yer alıyor.

Park Chaeyoung (Rosé): 11 Şubat 1997'de Yeni Zelanda'nın Auckland şehrinde doğan Rosé, ailesiyle birlikte Avustralya'ya taşındı ve 2012 yılında YG Entertainment tarafından düzenlenen bir yetenek yarışmasında ikincilik kazandı. Rosé, gitar çalmayı ve şarkı söylemeyi seviyor ve Blackpink'te vokalist olarak yer alıyor.

Blackpinki Kaç Kişi Dinliyor?

Blackpink, dünya genelinde milyonlarca hayranı olan harika bir müzik grubudur ve şarkıları 1 ila 2 milyar arasında dinleyici tarafından dinleniyor.

Blackpink Üyeleri kaç yaşında?

Bu dört muhteşem üyeden oluşan grupta Jennie, Lisa, Jisoo ve Rosé, her biri benzersiz bir kişiliğe ve tarza sahiptir ancak birlikte inanılmaz bir uyum içindeler. Lisa 26 yaşında, Jennie 27 yaşında, Jisoo 28 yaşında ve Rose 26 yaşında

Blackpink Lideri kim?

Resmi olarak açıklanmamakla birlikte Jennie grubun ilk açıklanan ismidir ve lider olduğu yorumları yapılır.

Blackpink en büyük üyesi kimdir?

Jennie grubun yaşça en büyük üyesidir.

Blackpink en küçük üyesi kimdir?

Lisa grubun yaşça en küçük üyesidir.

Blackpink üyelerinin özellikleri nelerdir?

Lisa, enerjik bir dansçı ve performans sanatçısıdır. Jennie, yetenekli bir rapçi ve şarkıcıdır. Jisoo, güzel bir vokalist ve sahne sanatçısıdır. Rosé ise gitar çalabilen ve harika bir şarkıcıdır.

İçeriği Paylaş