Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi Kore Dizileri

Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi Kore Dizileri

En iyi Kore dizilerini izlemek için Netflix platformunu tercih edebilirsiniz. Birçok Kore dizisine bu platformda ulaşmak mümkündür. Haydiii başlayalım.

İzlenceler 12046 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Yeni Kore dizilerini, en iyi Kore dizilerini izlemek için kendinize bir Netflix üyeliği alabilirsiniz. En iyi Kore dizileri IMDB puanları ile bu yazımızda sizler ile paylaşıyoruz.

Extraordinary Attornet Woo (IMDB: 8.9)

Woo Young-woo, büyük bir hukuk firmasında çalışmayan yeni bir avukat ve otizm spekturumunda olan bir kadın olarak hem mahkemede hem de dışarıda bazı sorunlar yaşamaktadır. Bu konuyu ele alan dizi en çok izlenen Kore dizileri arasındadır.

My Mister (IMDB: 9.0)

Farklı jenerasyondaki insanların hayatlarını ele alan bu dizide farklı değerleri tasvir etmektedir. Park Dong-hoon meslektaşları, arkadaşları ve ailesi ile olan ilişkilerinde yaşanan zorlukları anlatan bir dizidir.

Şeytan Avcısı (IMDB: 8.1)

Gündüzleri bir erişte dükkanında çalışan geceleri ise şeytan peşinde koşan avcıları insanlar ile beslenen şeytanları yakalamak için özel güçlerini kullanmaktadır.

Crash Landing on You (IMDB: 8.8)

Güney Koreli kadın ile Kuzey Koreli olan bir adamın aşk hikayesini konu alan bu dizide zengin ve başarılı bir işkadını ve asker olan yüzbaşının aşk hikayesini izleyebilirsiniz.

Hospital Playlist (IMDB: 8.7)

Hastanedeki sağlık personellerinin ve hastaların etrafında dönen bu dizide hastaların umutsuz bir şekilde mücadele vermelerini konu alan bir dizidir.

The King: Eternal Monarch (IMDB: 8.5)

İki farklı paralel dünyada geçen bu dizi insanların dünyasında serbest kalan şeytan diğer paralel dünyaya geçiş yapmaktadır.

Healer (IMDB: 8.5)

Popüler bir muhabirin geçmişte yaşanan bir davanın gerçeğini öğrenmesi ile bilerek dava ile alakası olan kişilere yaklaşarak gerçeği ortaya çıkarmak için verdiği mücadeleyi anlatmaktadır.

Alchemy of Souls (IMDB: 8.7)

Hayatını kör bir kadının bedeninde geçiren bir büyücünün kaderini değiştirmek için ona yardımcı olmak isteyen bir adamın hikayesini anlatmaktadır. Dizi aynı zamanda En güncel Kore dizileri arasındadır.

Squid Game (IMDB: 8.3)

Borç batağında olan ve borçları yüzünden canlarını tehlikeye atacak kadar gözünü karartmış olan 456 kişinin bir oyuna katılmasını anlatan dizidir.

Coffe Prince (IMDB: 8.2)

Yalnızca yakışıklı erkekleri ile alarak ailesinin kafesinin imajını değiştiren Han Kyul’un işe aldığı erkekler arasında erkek görünümlü bir kız bulunmaktadır.

Age of Yourth (Hello My Twinties!) (IMDB: 8.3)

Farklı kişiliklere ve hedeflere sahip olan ve farklı türlerden hoşlanmakta olan üniversiteli beş kızın ortak dairede ev arkadaşı olması ile hikaye başlamaktadır.

Mr. Sunshine (IMDB: 8.8)

"Mr. Sunshine" dizisi, Kore Seddi döneminin sonlarına ve Japon işgalinin başlangıcına kadar olan zaman diliminde geçiyor. Ana karakter olan Eugene Choi, Koreli bir köle olarak Amerika Birleşik Devletlerine kaçar ve orada askerlik yapar. Daha sonra Kore'ye geri döner ve Joseon İmparatorluğu'nun son dönemine tanıklık eder. Dizi, Eugene'in ailesinin hikayesini, Kore tarihinin gerçek olaylarını ve Eugene'in kendisini kimliği arayışını konu alıyor.

Something in The Rain (IMDB: 8.1)

Kısa süre önce terk edilmiş olan kariyer sahibi bir kadının en iyi erkek arkadaşının kardeşinin yurt dışında işinden geri dönmesi ile ona farklı bir gözle bakmaya başlaması diziye konu olmaktadır. Dizi, mutlaka izlenmesi gereken Kore dizileri Netflix kategorisinde en üst sıralardadır.

Startup

"Start-Up" Netflix'te yayınlanan bir Güney Kore dizisidir. Bu dizi, genç bir kadın olan Seo Dal-mi'nin CEO olma hayalini anlatır. Bir gün Nam Do-san adlı bir gençle tanışır ve o Sandbox adlı bir start-up şirketinin kurucusudur. Dizi, Güney Kore'deki teknoloji sektöründe yer alan gençlerin hayallerini, zorluklarını ve fırsatlarını izlerken, aynı zamanda kişisel ve profesyonel zorluklarla da uğraşırlar. Yol boyunca, aynı zamanda aile, arkadaşlık ve başarının maliyeti gibi konulara da değinir.

My Name

My Name dizisinin konusu tam anlamıyla intikamdır. Genç Yoon babasının katillerini bulmak için kendini en iyi şekilde geliştirir. Katıldığı suç çetesi içerisinde aksiyonlu işlere girer ve babasının katilini bulma yolunda büyük çaba sarfedektir.

En Çok İzlenen Kore Dizileri Hangileri?

Kore dizileri herkes tarafından çok sevilmektedir. En iyi Kore dizilerini sizler için yukarıda sıraladık. Bu dizileri Netflix üzerinden izleyebilirsiniz. Romantik Netflix Filmleri önerilerimize de bakabilirsiniz.

Netflix 1 Aylık Ne Kadar?

Netflix, Türkiye’de 3 paket olarak satılmaktadır. Temel plan aylık olarak 45,99’dur. Standart paket ayılık 69,99’dur. Özel paket ise aylık olarak 93,99’dur.

Kore Dizileri Neden Çok Seviliyor?

Zenginlikleri nedeniyle Kore dizileri herkes tarafından büyük bir memnuniyetle izlenmektedir. Şatafatlı ve görkemli dış mekan çekimleri ile Kore dizileri en iyi manzaraları izleyicilere sunmaktadır. Siz de hemen Netflix’i açıp bir adet Güney Kore dizisi izlemeye başlayabilirsiniz.

Kore Dizileri Dünyada Ne Kadar İzleniyor?

Kore dizileri dünya çapında oldukça popülerdir ve birçok ülkede izlenmektedir. Özellikle Asya ülkelerinde, Güney Kore dizileri ve filmleri büyük bir ilgi görmektedir. Ayrıca, Avrupa, Latin Amerika, Afrika ve Orta Doğu gibi diğer bölgelerde de Kore dizileri izlenmektedir. Özellikle son yıllarda, Kore dizilerinin yayınlandığı platformlar aracılığıyla dünya genelinde erişilebilir olması, dizilerin daha geniş bir izleyici kitlesine ulaşmasına olanak tanımıştır. Romantik komedi ve dram dizileri en çok izlenenler arasındadır.

İçeriği Paylaş