Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
En İyi Animasyon Filmleri

En İyi Animasyon Filmleri

Zamanlarımızı birbirinden güzel filmleri izleyerek geçirirken, sevilen film türlerinden biri animasyon oluyor. En iyi animasyon filmleri hangisi olduğunu merak edenler için listeledik.

İzlenceler 1405 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Zamanlarımızı birbirinden güzel filmleri izleyerek geçirirken, sevilen film türlerinden biri animasyon oluyor. En iyi animasyon filmleri hangisi olduğunu merak edenler için listeledik. Bu sayede sizlerde artık gününüzü muhteşem şekilde hazırlanmış olan etkileyici animasyon yapımlarını izleyerek geçirebilirsiniz. Ayrıca animasyon filmlerinin küçükten büyüğe kadar hemen herkes tarafından sorunsuz şekilde izlenebilecek türden olduğunu söylemek mümkün.

Gelmiş Geçmiş En İyi Animasyon Filmleri

Sinema dünyasına renk katan ve şimdiye kadar gelmiş geçmiş en iyi animasyon filmleri hangisi diye baktığımız zaman göz atalım.

Perpolis Animasyon Filmi 8,2 IMDB

Animasyon severlerin izleyecekleri etkileyici yapımlardan biri olarak Perpolis yer alıyor. İzlemeniz gereken en iyi animasyon filmleri içerisinde yer almaktadır. İzleyicilerin çok fazla beğendiği ve bu nedenle de IMDB puan olarak 8,2 almayı hak kazanan animasyon filmidir. Filmin konusunun nasıl olduğuna geldiğimiz zaman Marjane Tahran’da ailesi ile birlikte yaşam süren bir gençtir. Korku tanımayan bir karakteri olduğu gibi aynı zamanda da işlek bir zekası vardır. Abba ve aynı zamanda da Maidem keşfi yapacak bir genç kız olarak öne çıkar. Fakat hiç beklenmediği bir olay ile karşılaşmak zorunda kalacaktır. Amcası trajik bir intihara kalkarken, bir yandan da İran- Irak savaşları devam eder. Hayat mücadelesi zorlu bir şekilde sürmeye devam ederken, bir yandan da savaşın açığa çıkması yaşamının alt üst hale gelmesine neden olur.

Mulan En İyi Animasyon Filmi

1998 yapımı animasyon filmlerinden biri olarak öne çıkan Mulan, hafızalara kazınma konusunda başarı toplamıştır. Öyle ki mutlaka izlemeniz gereken animasyon filmlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Filmin bu denli ön plana çıkması da pek çok animasyon sever tarafından konusunun ne olduğunun daha fazla şekilde sorgulanmasına neden olmuştur. Mulan animasyon filmi konusuna geldiğimiz zaman Çinli bir genç kadının erkek kılığına girmesini konu alır. Hasta babası yerine erkek kılığına giderek İmparatorluk Ordusu ile karşı karşıya gelir. Genç kızın ne kadar cesaretli olduğunu gözler önüne serecek olan animasyon filmini kesintisiz bir şekilde izleyebilirsiniz. IMDB puan bakımından animasyon filmi izleyicileri tarafından 7.6 almayı başaran Mulan’ı izleyerek genç bir kızın cesaretli anlarına da tanık olabilirsiniz.

Oyuncak Hikayesi 1995 Yapım Animasyon Film

1995 yılı itibariyle animasyon film dünyası içerisinde yer alan Oyuncak Hikayesi izleyicilerden 8.3 puan alarak en iyi animasyon filmleri arasında yer bulmasına neden olmuştur. Eğer ki sürekli olarak aynı türden filmleri izlemekten sıkıldıysanız ve bir değişiklik yapmak istiyorsanız o halde Oyuncak Hikayesi animasyon filmini izleyebilirsiniz. Animasyon filmin konusunun ne olduğuna baktığımız zaman küçük yaşta olan bir çocuğun odasında bulunan kutudaki oyuncakları ile arasında geçen macerayı ele almaktadır. Küçük bir çocuk oyuncaklarıyla maceradan maceraya atılmaya başlıyor. Son derece keyif almanızı sağlayacak harika bir yapım olduğundan dolayı bundan sonra sizlerde ne zaman isterseniz izleyebilirsiniz

En İyi Animasyon Film Sosis Partisi

En iyi animasyon filmlerinden biri olan ve liste içerisinde üst sıralarda yer almayı başaran Sosis partisini izlemelisiniz. Genelde pek çok kişi animasyon filmlerinin mutlaka kaliteli şekilde olmasını ister. İşte tam da beklentilerinize karşılık verecek bir yapım olarak öne çıkan sosis partisini anında izlemeye başlayabilirsiniz. Yüksek IMDB puanı alma başarısına sahip olan sosis partisinin konusunun nasıl olduğuna geldiğimiz zaman Frank’ın yiyeceklerini insanların almasıyla mutlu bir ebediyet yolculuğu yapacağı düşüncesi hakimdir. Fakat Franklar’ın hiç hesaba katmadığı bir gerçek vardır. O da insanların korkunç gerçekleri. Bunu öğrenen Franklar insanlara karşı bir savunma mekanizmasına geçiş yapmaya başladıklarını anlatan güzel bir animasyon filmidir.

Noel Gecesi Kâbusu Animasyon Film

Animasyon film severlerin mutlaka izlemesi gerekenler listesinde bunu da eklemesş gerekiyor. Animasyon filmin senaryosu Tim Burton’a ait olurken, en gotik diyebileceğimiz bir film olarak film arşivinde yerini almayı başarmıştır. Aynı zamanda filmin izleyici cephesinden kaç puan aldığına göz atmaya başladığımızda 8.00 olduğunu söyleyebiliriz. Eğer sizlerde müzikal bir animasyon film izlemeyi seviyorsanız o zaman tam size göre olduğunu söyleyebiliriz. Animasyon filmin içeriğiin nasıl olduğuna bakıldığında Halloween korkunç bir kasabadır.

Town’dan gelen Jackle birlikte kasabanın tüm güzelliği de ortadan kalkıyor. Christmas Noel süsleri ile oldukça güzel olurken, Town’u fazlasıyla beğenen Jack’in Santa’ya kaçırma macerasına yer veriyor. İzleyiciler açısından bakıldığı zaman konusuyla da oldukça ilginç olduğunu gözler önüne sermektedir.

Yürüyen Şato Animasyon Film Yolculuğu

Yürüyen Şato için çocuk kitabından esinlenerek hazırlanan animasyon filmi olduğunu söyleyebiliriz. Çocuk kitabından uyarlanan Yürüyen Şato animasyon filmi, animasyon film severler tarafından tam not almayı başarmıştır. Özelikle film dünyasın da kaliteli olarak ifade edeceğimiz bir film olarak öne çıkmaktadır. Animasyon film araştırması yapan ve tam olarak neyi izleyecek olduğuna tam karar veremeyenlerin mutlaka izlemeleri gereken bir yapım olarak ön plana çıkmaktadır.

İlk defa bu animasyon filmini izleyecek olanlar açısından doğal olarak konusu çok fazla şekilde merak edilir. Filmin konusunun ne olduğuna geldiğimiz zaman Kötü kalpli bir cadının Sofi’yi lanetleyerek yaşlı bir kadın haline döndürmesini ele alır. Sofi başına gelen bu korkunç büyüyü bozmanın yollarını aramaya başlar. Büyü bozmak için yola çıktığı esnada karşısına bir şato gelir ve bu şatoda da olaylar başlar. Bu filmi izlerken en iyi android oyunlar oynamış gibi hissedeceksiniz.

Çocuklar İçin En İyi Animasyon Filmleri

Animasyonlar artık günümüzde büyük küçük demeden hemen herkes tarafından da sorunsuz şekilde izlenmektedir. Birbirinden kaliteli diyebileceğimiz animasyonların da sinema perdesinde yer aldığını söylemek mümkün. Bu sayede istediğiniz zaman yüksek bir beğeni puanı almayı başaran ve aynı zamanda da animasyon film kategorisinde de iz bırakma başarısı ortaya koyan filmleri de izleme şansına sahip olabilirsiniz.

Vizyona giren gelmiş geçmiş en güzel animasyon filmleri ile zamanlarınızı daha da kaliteli şekilde geçirmeye başlayabilirsiniz. Çocuklar için en iyi animasyon filmleri hangisi olduğu son dönemde merak konusu haline gelmiştir. Çünkü çocuklarda artık zamanlarını severek izleyecekleri animasyon filmleri izleyerek geçirmek ister. Doğal olarak anne ve babalarda çocuklarının hoşuna gitmeyi sağlayacak bir animasyon filmi aramaya başlar.

En iyi animasyon filmleri neler olduğunu sıraladığımız zaman şu şekilde ön plana çıkmaktadır:

Sinema dünyasında en etkileyici animasyon yapımı olmayı başarıyor. Animasyon filmleri de artık günümüz film kuşağında kaliteli şekilde hazırlanmaktadır. Bu sayede hem küçük hem de büyüklerde bir değişiklik yaparak oldukça güzel animasyon filmlerini de izleme şansına sahip olur.

Neşeli Animasyon Filmleri

Animasyon filmlerinde de farklı farklı içerik hazırlanabiliyor. Neşeli animasyon filmlerini animasyon filmleri listesine eklemesek olmazdı. Komedi, dram, aşk içerikleri olabilirken animasyon film izleyicileri tarafından kendilerine en uygun olanları seçilerek izleniyor. Animasyon filmleri izleyecek olanlar neşeli animasyon filmleri izleyebilir, bir oyun içindeymiş gibi hissedebilir. Böylelikle animasyon filmi izlerken neşe dolu sahneleri izlerken oldukça keyifli bir zamanlar geçirmeye başlamış olur. Neşeli animasyon filmlerine baktığımızda ruhların kaçışı, yukarı bak izlemeniz gerekenler arasında yer alıyor.

İçeriği Paylaş