Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Kültürel Miras Ve Turizm Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Kültürel Miras Ve Turizm Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Kültürel Miras ve Turizm bölümü nedir, Kültürel Miras ve Turizm iş olanakları nelerdir, Kültürel Miras ve Turizm mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 847 Güncelleme: 11 ay önce 11 ay önce

Kültürel Miras ve Turizm bölümü nedir?

Kültürel Miras ve Turizm bölümü, kültürel mirasın korunması, turizm faaliyetlerinin yönetimi ve sürdürülebilirliği konularında eğitim veren bir lisans programıdır. Bu programda öğrenciler, kültürel mirasın korunması ve sürdürülebilir turizm faaliyetlerinin yönetimi için gerekli olan becerileri ve bilgileri edinirler.

Kültürel Miras ve Turizm mezunu ne iş yapar?

Kültürel Miras ve Turizm bölümü mezunları, turizm sektöründe birçok iş fırsatı bulabilirler. Örneğin, turizm işletmelerinde kültürel turizm faaliyetlerinin yönetimi, turizm destinasyonlarının geliştirilmesi, turizm pazarlama ve satış faaliyetleri gibi farklı pozisyonlarda çalışabilirler. Ayrıca, kültür ve turizm bakanlıklarında, belediyelerde, sivil toplum örgütlerinde, kültür kurumlarında ve müzelerde de iş imkanları mevcuttur. Bölüm mezunları ayrıca, kendi turizm işletmelerini kurarak girişimci olma fırsatına da sahip olabilirler. Bu durumda, kültürel mirasın korunması ve sürdürülebilir turizm faaliyetlerinin yönetimi için gerekli olan becerileri kullanarak kendi turizm işletmelerini kurabilirler.

Kültürel Miras ve Turizm bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Kültürel Miras ve Turizm bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kültürel Miras ve Turizm taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Kültürel Miras ve Turizm bölümü dersleri nelerdir?

Kültürel Miras ve Turizm bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Kültürel Miras ve Turizm bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Kültürel Mirasın Korunması ve Yönetimi
  • Turizm Planlama ve Geliştirme
  • Kültür Turizmi
  • Kültürel Mirasın Turizmde Kullanımı
  • Müze ve Sergi Yönetimi
  • Arkeoloji ve Kültürel Miras
  • Tarihi ve Kültürel Mirasın Korunması
  • Yerel Turizm ve Turist Rehberliği
  • Turizmde Sürdürülebilirlik ve Çevre
  • Turizm Pazarlaması ve İşletmeciliği

Kültürel Miras ve Turizm bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Kültürel Miras ve Turizm bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş