Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
İnstagram'da Hangi Saatlerde Paylaşım Yapılmalı?

İnstagram'da Hangi Saatlerde Paylaşım Yapılmalı?

İnstagram'da hangi saatlerde paylaşım yapılmalı sorusu mühimdir. 2024 yılında gönderilerinizin zamanına dikkat ederek hesabınızın verimini artırırsınız.

Socialing 446 Güncelleme: 5 ay önce 5 ay önce

Sosyal medya paylaşımlarında saatler, beğeni ve takipçi sayılarının artması bakımından değerlendirilir. Ticari yahut bireysel hesaplarınızın popüler olmasını sağlarsınız. Kendi kitlenizi oluşturarak ekstra kazanç elde edersiniz. Hesabınızın tanınmasıyla markaların dikkatini çekebilirsiniz. Etkileşimin yüksek olduğu zaman dilimlerine özen göstererek rakiplerinizin önüne çekebilirsiniz. Sabahın erken saatleri, paylaşımlar için en kötü vakitlerdir.

İnstagram Paylaşım Saatleri Nelerdir?

Doğru zaman aralığında paylaşımlarınızı yapmanız etkileşimi artırır. Platformda trafiğin yoğun olduğu saatler şöyledir;

  • Çoğunlukla 11:00 ila 15:00 diliminde resimlerinizi paylaşmalısınız.
  • Gün içinde 19:00' dan 21:00' a kadar paylaşımlarınızdan en iyi verimi alabilirsiniz.
  • Hafta sonları çok erken saatlerde paylaşımlarınızı yapmamalısınız.
  • Kullanıcı kitlenizi baz alarak gönderilerinizin saatlerine karar vermelisiniz.

Bunlar genellikle tavsiye edilen zamanlardır. İş ve okul saatleri dikkate alarak paylaşım takviminizi düzenlemelisiniz. Böylece instagram takipçi satın al hizmetiyle birlikte takipçilerinizi artırırsınız.

Yani hesabınıza göre gönderilerinizin vakitleri değişkendir. Takipçilerinizin özelliklerine bakarak ayarlamaları yapmalısınız. Çünkü İnstagram' ın reklamlarında kesin zamanlama mümkün olmaz. Hafta içi dinlenme saatlerindeki paylaşımlar daha yoğun etkileşim alır. Ancak cumartesi- pazar aynı saatler en kötü zamanlar olabilir.

İnstagram Video Paylaşma Saatleri Neden Önemli?

Hesabınızda özgün ve az paylaşımla ön plana çıkabilirsiniz. Gönderilerinizden maksimum verim almada uygun vaktin önemini bilmelisiniz. Takipçilerinizin aktif olduğu olası saatlerde story paylaşmalısınız. Seçtiğiniz takipçi satın al paketiyle artan kullanıcı kitlesine dikkat etmelisiniz.

Çalışan kesime hitap ediyorsanız, onların öğle molaları uygun zamandır. Yemek arasından birkaç dakika hesabına giren takipçilerinizden etkileşim alabilirsiniz. Takipçilerinizin alışkanlıklarına özenerek çizelge oluşturmalısınız. Dolayısıyla geri dönüşün yüksek olduğu dönemleri belirlemelisiniz.

İnstagram’ da Fotoğraf Paylaşma Ne Zaman Yapılır?

Saatler, hayatımızın her alanında önelidir. Aynı durum, sosyal medya içinde geçerlidir. Milyarlarca kullanıcısı bulunan İnstagram’ da fotoğraflarınızı sabah saatlerinde paylaşarak etkileşim alırsınız.

Bazı kullanıcılar, sabahları hesaplarını kontrol etmeden güne başlamaz. Bundan ötürü erken saatlerdeki gönderleriniz ilgi görür. Zaman aralığını doğru belirleyip, takip sayınızı yükseltirsiniz. Üstelik uygulamanın araçlarıyla takipçilerinizin aktif olduğu saatleri öğrenirsiniz.

Ayrıca spotify aylık dinleyici satın al vb. hizmetler veren kuruluşlarla çalışırsınız. Buda size anlık takipçi ila beğeni kazandırır. Aldığınız olumlu dönüşlerle daha geniş kitlelere çabucak ulaşırsınız.

İnstagram Paylaşımlardan En Kötü Zaman Nedir?

Marka veya kişisel hesaplarınızın paylaşımlarında en kötü vakitler uyku saatleridir. Her saatte değişik reaksiyonlar alınır. Ama gece saatlerindeki gönderilere tepki yoğunluğu oldukça düşüktür. Dinlenmeye geçen kullanıcılar yüzünde görülme sayısı azdır.

Yetersiz flaş kullanımı, ışığın yetersizliği içeriklerinizin kalitesini olumsuz etkiler. Görüntülerin bulanık, karanlık, soluk olması yüzünden like alamazsınız. Bunlarından yanında uykudaki takipçilerinizin birçoğu gönderilerinizi göremez.

Tüm bu sebeplerden saatlerde en az buy instagram views kadar önemlidir. Her ikisi de verim ve etkileşim maksimizasyonu sağlar. İletişim kurulan zamanı, hesabınızı ziyaret edenlere göre belirlersiniz.

İçeriği Paylaş