Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Beyninizin Pasını Çözecek Zeka Geliştiren Oyunlar

Beyninizin Pasını Çözecek Zeka Geliştiren Oyunlar

Zeka ve akıl oyunlarının muhtemelen bazılarını daha önce duymuşsunuzdur. Bu oyunları hayatında en az bir kez oynamışsındır. İşte en iyi zeka geliştiren oyunlar.

Socialing 4546 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Word of Wonders – Kelime oyunu

Beyin oyunu ve Mantık oyunu olarak üretilmiş bu oyun, aynı zamanda çocukların zihinsel Gelişimi içinde oldukça etkili, bu oyun şu şekilde oynanır:

Diyelim ki çözmek için altı harf aldınız Kazanan cevapları bulmak için daha küçük kelimeler yaparsınız. Words of Wonders cevapları zor olabilir, bu yüzden bazı hileler kullanmanız gerekebilir.

Sudoku – Matematiksel hafızamız gelişsin

Zeka geliştiren oyunlar denildiğinde akla gelen Sudoku bulmacası, yalnızca bir benzersiz çözümün mümkün olduğu kısmen tamamlanmış bir ızgaradır. 9×9 ızgara içinde her satıra, sütuna ve altı adet 3×3 kare alana 1-9 arasındaki sayıları eklediğiniz mantık tabanlı bir oyundur.

Puzzle – Bunu yazmasak olmazdı

Zeka geliştirme oyunları olan puzzle parçaları bir araya getirdiğimiz ve bir bütünü oluşturmak için uğraştığımız tekrar dağıtarak yeniden bir araya getirmek için oyun haline getirilmiş bir oyun türüdür. Bilimsel araştırmalar gösteriyor ki puzzle beyni baya iyi çalıştırıyor.

Satranç – Kaçınılmaz

Yetişkin zeka oyunları dediğimizde akıllara gelen Satranç, dünyanın en popüler masa oyunudur. Yakın zamanda yapılan bir araştırma, dünya çapında 600 milyondan fazla insanın düzenli olarak satranç oynadığı bulundu.

Elevate – Biraz beynimiz çalışsın

Elevate odaklanmayı, konuşma becerilerini, işlem hızını, hafızayı, matematik becerilerini ve daha fazlasını geliştirmek için tasarlanmış bir beyin jimnastiği programıdır.

Brain Games WithLogic Puzzles – Mobilde sevenler için

Hafıza becerisi, oranını önemli ölçüde arttıran bu oyun, çocuğunuzun eleştirel düşünme becerilerini artırmaya yarar ve mantık bulmacaları zeka becerisini geliştirir.

Brain Wars – Sadece odaklanın

BrainWars, dünyanın her yerinden oyuncular için bir zihinsel Konsantrasyon savaş oyunudur. Her yaştan oyuncu basit zeka oyunlarıyla buna katılabilir ve birbirleriyle rekabet edebilir. Oyunlarda çocuğunuzun zekasını geliştirir. Bilgi gerektirmez, böylece herkes tekrarlama ve uyarlama yoluyla beyin fonksiyonlarını geliştirebilir.

Memorado - Zeka Oyunları

Bu oyun eğlence için bir sonraki en iyi spor salonu. Hafızanızı, hayal gücünü ve reaksiyon becerilerinizi artırmaya yönelik kişiselleştirilmiş antrenmanlardan oluşur. Bu oyunu okul öncesi çocukları da severek oynuyorlar. Memorado size günlük olarak yeni IQ ve performans testleri sağlayacak, ilerlemenizi takip edecek ve neleri geliştirebileceğinizi göstererek sizi düşünme becerisini arttırmak için motive edecektir.

A Word -Kelime Oyunu

Konsantrasyon artışı sağlayan, A Word En İyi Yapboz Oyunu "A Word", klasik kelime oyunlarından farklı olarak size daha karmaşık ve eğlenceli bir oyun deneyimi sunuyor. Zihinsel becerileri

Mangala –Karşılıklı oynamak isteyenlere

Zihinsel matematik olarak bilinen "Mangala" iki kişi ile oynanan zeka ve matematik oyunları olarak bilinen bir strateji oyunudur. Zeka gelişiminden sorumlu eğitimcilerin tavsiye ettiği bu oyun Karşılıklı 12 küçük kuyu ve büyük bir hazine olmak üzere her oyuncunun parçalarını toplamak için oyun tahtasında 6 farklı parça. "Izgara" oyunu oyunda yer alan 48 taşla oynanır.

Amiral Gemisi – Birazda eğlenelim

Beyin gücünü arttıran, Amiral battı iki kişiyle oynanan strateji ve tahmin becerisine dayalı bir oyundur. Eğitici zeka oluşturmak ve Zaman geçirmek için ideal olan bu oyun vesilesiyle mantığımızı çalıştırırken eğlenebiliriz. Gemiler yerleştirildikten sonra oyun başlar.

Einstein Beyin Jimnastiği – Keskin zeka gerektirir

Gerçekten genç kalmak ve keskin bir zekaya sahip olmak istiyorsanız, her gün birkaç dakikanızı ayırın ve aynı zamanda beyninizi Einstein Beyin Jimnastiği HD ile çalıştırın!

Sizlere beyin egzersizi yapabileceğiniz geliştirici oyunları listeledik. Umarız oyunlar faydalı olur.

İçeriği Paylaş