Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı bölümü nedir, Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 327 Güncelleme: 7 ay önce 7 ay önce

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı bölümü nedir?

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı bölümü, öğrencilere görsel sanatların çeşitli disiplinleri ile iletişim tasarımı ve medya üretimi konularında eğitim verir. Bu programda öğrenciler, grafik tasarım, animasyon, video prodüksiyonu, tipografi, fotoğrafçılık, web tasarımı gibi konularda bilgi ve beceriler kazanırlar.

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı mezunu ne iş yapar?

İş olanaklarına gelince, mezunlar tasarım firmalarında, reklam ajanslarında, medya kuruluşlarında, film stüdyolarında, dijital pazarlama ajanslarında ve diğer yaratıcı endüstrilerde çalışabilirler. Ayrıca kendi tasarım ajanslarını kurma fırsatına da sahiptirler.

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı bölümü dersleri nelerdir?

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Görsel İletişim Tasarımı
  • Temel Fotoğraf Teknikleri
  • Reklam ve Marka Tasarımı
  • Çizim Teknikleri
  • İleri Photoshop
  • Multimedya Tasarımı
  • Grafik Tasarımı ve Tipografi
  • İleri İllüstrasyon
  • 3D Modelleme ve Animasyon
  • Web Tasarımı

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı bölümü SÖZ ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi sözel bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Sözel puanı ile alan bölümler

Sizler için SÖZ ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer sözel mesleklerini veya sözel bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş