Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Dune 2 Ne Zaman Çıkacak?

Dune 2 Ne Zaman Çıkacak?

Dune 2 filmi çekimleri Temmuz 2022 tarihinde başlamıştı. Dune 2 filminin 17 Kasım 2023 tarihinde yayınlanacağı duyuruldu.

İzlenceler 1695 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Dune: Çöl Gezegeni filmi 22 Ekim 2021 tarihinde yayınlanmıştı. Bilim-kurgu türündeki yapım Denis Villeneuve tarafından yönetildi. Legendary Pictures yapımı film Warner Bros. Pictures tarafından dağıtıldı. Ünlü müzisyen Hans Zimmer tarafından müzikleri yapıldı. Filmde son dönemlerin en çok ses getiren oyuncuları Timothée Chalamet ve Zendaya rol alıyor. 10 dalda Oscar’a aday gösterilen film 6 ödül aldı. İlk filmde, büyük bir evrenin hikayesi anlatıldığı için aksiyon açısından biraz sönük kaldı. Bu yüzden ilk filmde büyük bir aksiyon göremeyen izleyiciler “Dune 2 ne zaman çıkacak?” diye sormaya başladı.

Dune, vizyone girer girmez büyük bir yankı uyandırdı. Çok farklı bir atmosfere sahip yapım, Star Wars ve Mad Max evrenine benzetildi. Film uzak bir gelecekte geçiyor ve bu gelecekte spice (baharat) oldukça önemli. Bu baharat sayesinde insanlar yıldızlararası yolculuk gerçekleştirebiliyor. Ayrıca baharat ile insanlar daha uzun bir ömre, daha yüksek bilince erişebiliyor. Bu baharat en çok çöl gezegeni Arrakis’te bulunuyor. Su ve yağmur gezegeni Caladan’da yaşayan Paul Atreides mesih olarak görülüyor. En büyük düşmanı ise Arrakis’i kontrol altına almak isteyen Harkonen ailesi. Film iktidar, güç savaşı, hayatta kalma ve hırs, korku gibi birçok temayı işliyor. Film uzak gelecekte geçmesine rağmen ateşli silahlar kullanılmıyor çünkü daha önce Butleryan Cihadı ile insan-yapay zekâ arasında çetin bir savaş olmuş, bu savaş sonrası bu silahların kullanılması yasaklanmıştı. Buna ek olarak yüksek rütbeliler, kendilerini yüksek hızlarla gelen nesnelerden koruyan bir vücut kalkanına sahipler. Böylece bu insanları bir mermi ile öldürmek imkânsız hale geliyor. Bu yüzden kılıç, bıçak gibi silahlar kullanılıyor.

Dune 2 ne zaman çıkacak?

Dune 2 filmi çekimleri Temmuz 2022 tarihinde başlamıştı. Dune 2 filminin 17 Kasım 2023 tarihinde yayınlanacağı duyuruldu.

İlginizi çekebilir:

The Boys 4. Sezon Ne Zaman

House Of The Dragon 2. Sezon Ne Zaman

İçeriği Paylaş