Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Deri Konfeksiyon Bölümü Nedir? Deri Konfeksiyon İş Olanakları Nelerdir?

Deri Konfeksiyon Bölümü Nedir? Deri Konfeksiyon İş Olanakları Nelerdir?

Deri Konfeksiyon bölümü nedir, Deri Konfeksiyon iş olanakları nelerdir, Deri Konfeksiyon mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri GOOGLE Abone Ol 527 0 11 ay önce 11 ay önce

Deri Konfeksiyon bölümü nedir?

Deri Konfeksiyon bölümü, deri ürünleri tasarımı ve üretimi konusunda eğitim veren bir programdır. Bu bölümde öğrenciler, deri, süet, peluş gibi farklı deri malzemeleri kullanarak giyim, ayakkabı ve aksesuar gibi ürünler tasarlamayı ve üretmeyi öğrenirler. Deri Konfeksiyon bölümünde, öğrencilere tasarım, modelleme, kesim, dikim, kalıp hazırlama, deri teknolojisi, renklendirme, boyama, bitirme ve kalite kontrol gibi konularda eğitim verilir. Ayrıca, moda ve trendler hakkında bilgi sahibi olurlar ve bu doğrultuda tasarım yaparlar.

Deri Konfeksiyon mezunu ne iş yapar?

Deri mühendisleri, ayakkabı, çanta, kıyafet, mobilya, araç içi kaplamalar, spor eşyaları ve diğer birçok ürünün üretiminde çalışabilirler. Bu alanda çalışan mühendisler, üretim sürecindeki verimliliği artırmak, maliyetleri azaltmak ve ürün kalitesini iyileştirmek için yenilikçi teknolojiler geliştirirler. Ayrıca, tüketici talepleri ve pazar trendlerini takip ederek, deri ürünlerinin tasarımını ve estetiğini geliştirmeye çalışırlar.

Deri Konfeksiyon Bölümünde En İyi 5 Üniversite Nedir?"}

2023 Deri Konfeksiyon taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Deri Konfeksiyon bölümü dersleri nelerdir?

Deri Konfeksiyon bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Deri Konfeksiyon bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Dericiliğe Giriş
  • Temel Kalıp Bilgisi
  • Dikim Tekniği ve Atölye Uygulama
  • Deri Histolojisi
  • Kalıp Elde Etme Teknikleri
  • Yapay Deri Teknolojisi
  • Bilgisayarlı Kalıp Elde Etme Teknikleri
  • Giysi Tasarımı
  • Finisaj Tekniği
  • Çağdaş Moda Akımları

Deri Konfeksiyon bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Deri Konfeksiyon bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.