Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Yeni Medya Ve İletişim Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Yeni Medya Ve İletişim Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Yeni Medya ve İletişim bölümü nedir, Yeni Medya ve İletişim iş olanakları nelerdir, Yeni Medya ve İletişim mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 539 Güncelleme: 8 ay önce 8 ay önce

Yeni Medya ve İletişim bölümü nedir?

Yeni medya ve iletişim bölümü, dijital teknolojilerin iletişim, reklam, pazarlama ve işletme gibi alanlardaki kullanımını öğreten bir lisans programıdır. Bu programda, öğrencilere medya teknolojileri, web tasarımı, dijital pazarlama, sosyal medya yönetimi, içerik oluşturma ve veri analizi gibi konular öğretilir. Bu bölümün amacı, öğrencilere geleneksel medya yöntemleriyle birlikte dijital medya teknolojilerinin entegrasyonunu öğreterek, öğrencileri dijital dünyada başarılı kariyerler yapmaları için hazırlamaktır.

Yeni Medya ve İletişim mezunu ne iş yapar?

Yeni medya ve iletişim bölümü mezunları, medya, reklam, pazarlama, halkla ilişkiler, kurumsal iletişim ve diğer iletişim odaklı işletmelerde çalışabilirler. Ayrıca, e-ticaret, eğitim, yayıncılık ve diğer dijital medya alanlarında da iş imkanları bulunmaktadır. Mezunlar, sosyal medya yönetimi, web tasarımı, dijital pazarlama, medya planlama, reklam ve içerik yönetimi gibi konularda çalışabilirler.

Yeni Medya ve İletişim bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Yeni Medya ve İletişim bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Yeni Medya ve İletişim taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Yeni Medya ve İletişim bölümü dersleri nelerdir?

Yeni Medya ve İletişim bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Yeni Medya ve İletişim bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Yeni Medya
  • İletişim ve İletişim Modelleri
  • Çevrimiçi İletişim
  • Dijital İletişim
  • Sosyal Medya Yönetimi
  • Medya ve Toplum
  • Medya Hukuku
  • Medya ve Politika
  • Medya ve Kültür
  • Medya ve Ekonomi

Yeni Medya ve İletişim bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Yeni Medya ve İletişim bölümü SÖZ ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi sözel bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Sözel puanı ile alan bölümler

Sizler için SÖZ ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer sözel mesleklerini veya sözel bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş