Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
İletişim Tasarımı Ve Yönetimi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

İletişim Tasarımı Ve Yönetimi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

İletişim Tasarımı ve Yönetimi bölümü nedir, İletişim Tasarımı ve Yönetimi iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 2099 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

İletişim Tasarımı ve Yönetimi bölümü nedir?

İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü, iletişim alanındaki kurumsal ve ticari hedeflerin gerçekleştirilmesi için gerekli olan tasarım ve yönetim becerilerinin kazandırıldığı bir bölümdür. Bu bölümde öğrencilere, görsel tasarım, grafik tasarım, reklamcılık, pazarlama, marka yönetimi, dijital medya ve iletişim stratejileri gibi dersler verilir.

İletişim Tasarımı ve Yönetimi mezunu ne iş yapar?

İletişim Tasarımı ve Yönetimi mezunları, farklı sektörlerde birçok iş olanağına sahiptir. Örneğin, reklam ajansları, halkla ilişkiler ajansları, pazarlama departmanları, medya şirketleri, tasarım stüdyoları, dijital ajanslar, film ve televizyon şirketleri gibi farklı kuruluşlarda görev yapabilirler. İletişim stratejileri hazırlayabilir, dijital pazarlama kampanyaları yönetebilir, marka yönetimi yapabilir, sosyal medya hesapları yönetebilir, reklam ve tanıtım materyalleri hazırlayabilir, web sitesi tasarlayabilir ve grafik tasarım işleri yapabilirler.

İletişim Tasarımı ve Yönetimi bölümünde en iyi 5 üniversite nedir?

YÖK Atlas üzerinden alınan 2023 yılı verilerine göre İletişim Tasarımı ve Yönetimi bölümünde en iyi 5 üniversite aşağıdaki gibidir. Aynı zamanda tablonun altında bulunan 2023 İletişim Tasarımı ve Yönetimi taban puanları ve başarı sıralamalarını da inceleyebilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

ÜniversiteBölümKont.2022 Puan2022 Sıra
İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi (İngilizce) (Burslu) 9+0 435.91319 4863
Anadolu Üniversitesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi 80+2 352.13709 104676
İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi (İngilizce) (%50 İndirimli) 51+0 293.90583 398466
Samsun Üniversitesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi 50+2 289.08653 436344
Arkın Yaratıcı Sanatlar Ve Tasarım Üniversitesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi (İngilizce) (%50 İndirimli) 3+0 0 0

2023 İletişim Tasarımı ve Yönetimi taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

İletişim Tasarımı ve Yönetimi bölümü dersleri nelerdir?

İletişim Tasarımı ve Yönetimi bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane İletişim Tasarımı ve Yönetimi bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • İletişim ve Tasarım
  • Medya Yönetimi
  • Proje Yönetimi
  • Kurumsal İletişim
  • Marka Yönetimi
  • Dijital Pazarlama
  • Görsel Tasarım
  • Tipografi
  • Multimedya Tasarımı
  • Sosyal Medya Yönetimi

İletişim Tasarımı ve Yönetimi bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

İletişim Tasarımı ve Yönetimi bölümü SÖZ ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi sözel bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Sözel puanı ile alan bölümler

Sizler için SÖZ ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer sözel mesleklerini veya sözel bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Medya Ve İletişim | İstanbul Ticaret Üniversitesi

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğrenci olmak; Melike'in detaylı anlatımı ile karşınızda. İstanbul'da öğrenci olmak, İstanbul Ticaret Üniversitesi Medya Ve İletişim bölümü hakkında bilgilendirmeler, kariyer fırsatları, staj olanakları ve kampüs hayatı ile ilgili birçok bilgiyi videoyu izleyerek edinebilirsiniz.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş