Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Yaban Hayatı Ekolojisi Ve Yönetimi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Yaban Hayatı Ekolojisi Ve Yönetimi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi bölümü nedir, Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 457 Güncelleme: 9 ay önce 9 ay önce

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi bölümü nedir?

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi, doğal yaşam alanlarının korunması, yaban hayatının sürdürülebilirliği ve çevresel kaynakların yönetimi gibi konuları ele alan bir lisans programıdır. Bu program, doğal yaşamı, biyolojik çeşitliliği ve ekosistemlerin korunmasını vurgulayan bir yaklaşımla tasarlanmıştır.

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi mezunu ne iş yapar?

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi bölümü mezunları, kamu, özel sektör, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarında çalışma fırsatlarına sahiptir. Özellikle doğal kaynakların korunması ve çevre yönetimi konusunda uzmanlaşarak, doğal yaşamın korunması, rehabilitasyonu ve yönetimi konusunda çalışabilecekleri yerler şunlardır: Milli parklar ve doğa koruma alanları, Çevre danışmanlık firmaları, Yaban hayatı rehabilitasyon merkezleri, Su ürünleri yönetimi ve balıkçılık kurumları vs.

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi bölümü dersleri nelerdir?

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Biyoistatistik
  • Ekoloji Temelleri
  • Yaban Hayvanları Biyolojisi
  • Yaban Hayvanları Gözlem Yöntemleri
  • Orman Ekolojisi
  • Su Ekosistemleri
  • Yaban Hayatı Mühendisliği
  • Yaban Hayatı Yönetimi
  • Çevre Politikaları
  • Yaban Hayatı ve Doğa Koruma Hukuku

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi bölümü SAY ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi sayısal bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Sayısal puanı ile alan bölümler

Sizler için SAY ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer sayısal mesleklerini veya sayısal bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş