Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Web Tasarımı Ve Kodlama Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Web Tasarımı Ve Kodlama Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Web Tasarımı ve Kodlama bölümü nedir, Web Tasarımı ve Kodlama iş olanakları nelerdir, Web Tasarımı ve Kodlama mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 759 Güncelleme: 9 ay önce 9 ay önce

Web Tasarımı ve Kodlama bölümü nedir?

Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü, web sitelerinin tasarımı ve geliştirilmesi ile ilgilenen bir bölümdür. Bu bölümde öğrenciler, HTML, CSS, JavaScript, PHP ve diğer web programlama dilleri gibi teknolojileri öğrenirler. Ayrıca, web tasarımı ve kullanıcı deneyimi konularında da eğitim alırlar.

Web Tasarımı ve Kodlama mezunu ne iş yapar?

Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü mezunları, web sitelerinin tasarımı, geliştirilmesi, güncellenmesi ve yönetimi gibi konularda iş olanaklarına sahiptir. Özellikle, web tasarım ajansları, yazılım şirketleri, medya kuruluşları, e-ticaret siteleri, kurumsal firmalar ve kamu kurumları gibi birçok alanda çalışabilirler. Ayrıca, freelance olarak çalışarak da müşterilerine web tasarım ve kodlama hizmetleri sunabilirler.

Web Tasarımı ve Kodlama bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Web Tasarımı ve Kodlama bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Web Tasarımı ve Kodlama taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Web Tasarımı ve Kodlama bölümü dersleri nelerdir?

Web Tasarımı ve Kodlama bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Web Tasarımı ve Kodlama bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Web Programlama Temelleri
  • HTML ve CSS
  • JavaScript ve jQuery
  • Responsive Web Tasarımı
  • Web Grafik Tasarımı
  • Kullanıcı Deneyimi Tasarımı
  • Veritabanı Yönetimi ve PHP
  • Web Uygulama Güvenliği
  • Web Analitiği ve SEO
  • Proje Yönetimi ve Sosyal Medya Pazarlaması

Web Tasarımı ve Kodlama bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Web Tasarımı ve Kodlama bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş