Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Uluslararası Ticaret Ve Finansman Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Uluslararası Ticaret Ve Finansman Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümü nedir, Uluslararası Ticaret ve Finansman iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 518 Güncelleme: 9 ay önce 9 ay önce

Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümü nedir?

Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümü, küresel işletmelerin finansman ihtiyaçlarını karşılamak ve ihracat ve ithalat işlemlerinin finansmanını yönetmek için öğrencilere gerekli bilgi ve becerileri sağlayan bir işletme dalıdır. Bu bölümde, öğrenciler finansal analiz, risk yönetimi, döviz kuru yönetimi, uluslararası bankacılık, ödeme yöntemleri, uluslararası finansman, ticaret finansmanı ve finansal araçlar hakkında bilgi edinirler.

Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunu ne iş yapar?

Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümü mezunları, küresel işletmelerin finansal ihtiyaçlarını karşılamak için çözümler sunabilen nitelikli uzmanlardır. Mezunlar, finansal riskleri yönetebilen, uluslararası ödeme yöntemleri konusunda bilgi sahibi olan, finansal araçlar kullanabilen ve küresel bankacılık sistemlerini anlayan kişilerdir.

Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Uluslararası Ticaret ve Finansman taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümü dersleri nelerdir?

Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Uluslararası Ticaret Hukuku
  • Uluslararası Finansal Yönetim
  • Uluslararası Para ve Finans Piyasaları
  • Uluslararası Ödemeler ve Risk Yönetimi
  • Uluslararası İşletme Stratejisi
  • Uluslararası Pazarlama
  • Uluslararası Ticaret Politikaları
  • Uluslararası İşletme Etikleri ve Sosyal Sorumluluk
  • Uluslararası İşletme Yönetimi ve Organizasyon
  • Uluslararası Ticaret ve Finansman Semineri

Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümü EA ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi eşit ağırlık bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Eşit Ağırlık puanı ile alan bölümler

Sizler için EA ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer eşit ağırlık mesleklerini veya eşit ağırlık bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş