Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Uçak Elektrik Ve Elektroniği Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Uçak Elektrik Ve Elektroniği Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Uçak Elektrik ve Elektroniği bölümü nedir, Uçak Elektrik ve Elektroniği iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 983 Güncelleme: 11 ay önce 11 ay önce

Uçak Elektrik ve Elektroniği bölümü nedir?

Uçak Elektrik ve Elektroniği bölümü, uçakların elektrik, elektronik ve haberleşme sistemlerinin tasarımı, kurulumu, bakımı ve onarımı ile ilgili teknik bilgi ve becerileri öğreten bir lisans programıdır. Bu bölümde, öğrencilere uçaklardaki çeşitli sistemlerin çalışması, hata ayıklama ve onarımı için gerekli olan teorik ve pratik eğitimler verilir.

Uçak Elektrik ve Elektroniği mezunu ne iş yapar?

Uçak Elektrik ve Elektroniği mezunları, havacılık endüstrisinde çalışabilirler. İş olanakları arasında, uçak bakım ve onarım şirketleri, havayolu şirketleri, havaalanı işletmeleri ve hava kuvvetleri yer almaktadır. Mezunlar ayrıca, havacılık elektroniği, haberleşme ve navigasyon sistemleri gibi alanlarda da iş bulabilirler.

Uçak Elektrik ve Elektroniği bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Uçak Elektrik ve Elektroniği bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Uçak Elektrik ve Elektroniği taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Uçak Elektrik ve Elektroniği bölümü dersleri nelerdir?

Uçak Elektrik ve Elektroniği bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Uçak Elektrik ve Elektroniği bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Temel Elektrik
  • Dijital Elektronik
  • Uçak Elektrik Sistemleri
  • Uçak Elektronik Sistemleri
  • Kontrol Sistemleri
  • İletişim Sistemleri
  • Radar Sistemleri
  • Güç Sistemleri
  • Sinyal İşleme
  • Elektrik/Elektronik Tasarımı

Uçak Elektrik ve Elektroniği bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Uçak Elektrik ve Elektroniği bölümü SAY ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi sayısal bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Sayısal puanı ile alan bölümler

Sizler için SAY ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer sayısal mesleklerini veya sayısal bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş