Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Uçak Bakım Ve Onarım Bölümü Nedir? Uçak Bakım ve Onarım İş Olanakları Nelerdir?

Uçak Bakım Ve Onarım Bölümü Nedir? Uçak Bakım ve Onarım İş Olanakları Nelerdir?

Uçak Bakım ve Onarım bölümü nedir, Uçak Bakım ve Onarım iş olanakları nelerdir, Uçak Bakım ve Onarım mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 1057 Güncelleme: 11 ay önce 11 ay önce

Uçak Bakım ve Onarım bölümü nedir?

Uçak Bakım ve Onarım bölümü, uçakların düzenli bakım, onarım ve hizmet gereksinimlerinin karşılanmasına yönelik bilgi ve becerileri öğreten bir programdır. Bu programda, öğrenciler uçak sistemleri, motorlar, elektrik ve elektronik ekipmanlar ve bileşenler gibi uçakların çeşitli bölümlerini öğrenirler.

Uçak Bakım ve Onarım mezunu ne iş yapar?

Uçak Bakım ve Onarım mezunları, havacılık endüstrisinde çeşitli pozisyonlarda çalışabilirler. Örneğin, hava yolu şirketlerinde uçak bakım teknisyeni, uçak bakım mühendisi veya uçak bakım müdürü olarak çalışabilirler. Ayrıca uçak üreticilerinde, uçak parça ve bileşenleri üreticilerinde veya uçak bakım ve onarım şirketlerinde iş bulabilirler.

Uçak Bakım ve Onarım bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Uçak Bakım ve Onarım bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Uçak Bakım ve Onarım taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Uçak Bakım ve Onarım bölümü dersleri nelerdir?

Uçak Bakım ve Onarım bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Uçak Bakım ve Onarım bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Uçak Malzemeleri ve Parçaları
  • Uçak Motorları
  • Uçak Elektroniği
  • Uçak Sistemleri ve Donanımı
  • Uçak Bakım Prosedürleri
  • Uçak Onarım Teknikleri
  • Uçak Testleri ve Ölçümleri
  • Uçak Yakıt ve Yakıt Sistemleri
  • Uçak İlk Yardım ve Yangın Güvenliği
  • Uçak İletişim Sistemleri

Uçak Bakım ve Onarım bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Uçak Bakım ve Onarım bölümü SAY ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi sayısal bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Sayısal puanı ile alan bölümler

Sizler için SAY ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer sayısal mesleklerini veya sayısal bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş