Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Teknoloji Ve Bilgi Yönetimi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Teknoloji Ve Bilgi Yönetimi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Teknoloji ve Bilgi Yönetimi bölümü nedir, Teknoloji ve Bilgi Yönetimi iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 695 Güncelleme: 11 ay önce 11 ay önce

Teknoloji ve Bilgi Yönetimi bölümü nedir?

Teknoloji ve Bilgi Yönetimi Bölümü, teknoloji ve bilginin etkin bir şekilde yönetilmesi, kullanılması ve geliştirilmesi ile ilgili bir lisans programıdır. Bu bölümde, öğrencilere işletmelerin ve kurumların teknoloji ve bilgi yönetimi ihtiyaçlarına yönelik stratejik, taktik ve operasyonel konular öğretilir. Bunlar arasında, bilişim sistemleri, veri yönetimi, iş süreçleri yönetimi, teknoloji stratejisi ve inovasyon yönetimi yer alır.

Teknoloji ve Bilgi Yönetimi mezunu ne iş yapar?

Teknoloji ve Bilgi Yönetimi mezunları, teknoloji ve bilgi yönetimi konularında pek çok farklı iş imkanı bulabilirler. Şirketlerin teknoloji ve bilgi yönetimi departmanlarında, teknoloji stratejisi ve inovasyon yönetimi alanında görev yapabilirler. Bilişim sistemleri danışmanlık firmalarında veya teknoloji şirketlerinde proje yöneticisi, veri analisti, yazılım geliştirici veya iş analisti olarak çalışabilirler.

Teknoloji ve Bilgi Yönetimi bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Teknoloji ve Bilgi Yönetimi bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Teknoloji ve Bilgi Yönetimi taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Teknoloji ve Bilgi Yönetimi bölümü dersleri nelerdir?

Teknoloji ve Bilgi Yönetimi bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Teknoloji ve Bilgi Yönetimi bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Bilgi Teknolojileri ve Uygulamaları
  • Yönetim Bilişim Sistemleri
  • Veritabanı Yönetimi
  • Web Tasarımı ve Programlama
  • Bilgi Yönetimi ve Sistemleri
  • Teknoloji Yönetimi
  • Proje Yönetimi
  • İş Süreçleri Yönetimi
  • Yazılım Mühendisliği
  • Bilgi Güvenliği

Teknoloji ve Bilgi Yönetimi bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Teknoloji ve Bilgi Yönetimi bölümü EA ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi eşit ağırlık bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Eşit Ağırlık puanı ile alan bölümler

Sizler için EA ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer eşit ağırlık mesleklerini veya eşit ağırlık bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş