Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Yeni Medya Bölümü Nedir? Yeni Medya İş Olanakları Nelerdir?

Yeni Medya Bölümü Nedir? Yeni Medya İş Olanakları Nelerdir?

Yeni Medya bölümü nedir, Yeni Medya iş olanakları nelerdir, Yeni Medya mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 429 Güncelleme: 8 ay önce 8 ay önce

Yeni Medya bölümü nedir?

Yeni medya bölümü, dijital medya ve iletişim teknolojileri gibi konuları ele alan bir lisans programıdır. Bu program, öğrencilere internet, sosyal medya, dijital yayıncılık, grafik tasarım, interaktif medya, video prodüksiyonu ve mobil uygulama geliştirme gibi konularda geniş bir eğitim vermektedir. Öğrenciler, dijital medya üretiminde kullanılan teknolojileri ve yöntemleri öğrenerek, modern medya sektörü için gerekli becerileri kazanırlar.

Yeni Medya mezunu ne iş yapar?

Yeni medya bölümünden mezun olanlar, dijital pazarlama ajansları, reklam ajansları, medya şirketleri, haber siteleri, e-ticaret siteleri, sosyal medya ajansları ve diğer birçok şirkette çalışabilirler. İş olanakları arasında dijital medya yöneticisi, sosyal medya yöneticisi, web tasarımcısı, grafik tasarımcısı, video editörü, dijital pazarlama uzmanı, dijital proje yöneticisi ve dijital stratejist gibi pozisyonlar bulunmaktadır.

Yeni Medya bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Yeni Medya bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Yeni Medya taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Yeni Medya bölümü dersleri nelerdir?

Yeni Medya bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Yeni Medya bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Yeni Medya Tasarımı
  • Web Tasarımı
  • Dijital Pazarlama
  • İnteraktif Medya Tasarımı
  • Sosyal Medya Yönetimi
  • Video Prodüksiyonu
  • Görsel İletişim ve Grafik Tasarımı
  • İnteraktif Sanat ve Medya
  • Yeni Medya Üretimi
  • Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik

Yeni Medya bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Yeni Medya bölümü SÖZ ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi sözel bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Sözel puanı ile alan bölümler

Sizler için SÖZ ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer sözel mesleklerini veya sözel bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş