Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Uluslararası Finans Ve Bankacılık Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Uluslararası Finans Ve Bankacılık Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Uluslararası Finans ve Bankacılık bölümü nedir, Uluslararası Finans ve Bankacılık iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 631 Güncelleme: 10 ay önce 10 ay önce

Uluslararası Finans ve Bankacılık bölümü nedir?

Uluslararası Finans ve Bankacılık bölümü, uluslararası finansal piyasaların işleyişi, bankacılık işlemleri, finansal risk yönetimi ve diğer ilgili konulara odaklanan bir finans dalıdır. Bu bölümde öğrenciler, finansal analiz, finansal kurumların yönetimi, bankacılık işlemleri, para politikaları, risk yönetimi, yatırım bankacılığı ve uluslararası finansal raporlama konularında bilgi edinirler.

Uluslararası Finans ve Bankacılık mezunu ne iş yapar?

Uluslararası Finans ve Bankacılık bölümü mezunları, bankacılık, yatırım bankacılığı, sigorta, varlık yönetimi, finansal danışmanlık ve hükümet kurumları gibi çeşitli sektörlerde iş imkanları bulabilirler. Özellikle, uluslararası finansal piyasalar ve işlemler konusunda uzmanlaşmış çok uluslu şirketler, bankalar ve diğer finansal kuruluşlar, mezunlar için iş imkanları sunarlar.

Uluslararası Finans ve Bankacılık bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Uluslararası Finans ve Bankacılık bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Uluslararası Finans ve Bankacılık taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Uluslararası Finans ve Bankacılık bölümü dersleri nelerdir?

Uluslararası Finans ve Bankacılık bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Uluslararası Finans ve Bankacılık bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Bankacılık İşlemleri ve Finansal Kurumlar
  • Uluslararası Para ve Finansal Piyasalar
  • Kredi Analizi ve Değerleme
  • Mali Tablolar Analizi
  • Para ve Bankacılık Teorisi
  • Faiz Oranları Teorisi ve Politikası
  • Risk Yönetimi ve Türev Araçlar
  • Uluslararası Finansal Yönetim
  • Bankacılık İşletmeciliği ve Stratejik Planlama
  • Yatırım Bankacılığı ve Finansal Danışmanlık

Uluslararası Finans ve Bankacılık bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Uluslararası Finans ve Bankacılık bölümü EA ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi eşit ağırlık bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Eşit Ağırlık puanı ile alan bölümler

Sizler için EA ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer eşit ağırlık mesleklerini veya eşit ağırlık bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş