Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Takı Tasarımı Ve İmalatı Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Takı Tasarımı Ve İmalatı Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Takı Tasarımı ve İmalatı bölümü nedir, Takı Tasarımı ve İmalatı iş olanakları nelerdir, Takı Tasarımı ve İmalatı mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 636 Güncelleme: 10 ay önce 10 ay önce

Takı Tasarımı ve İmalatı bölümü nedir?

Takı Tasarımı ve İmalatı bölümü, takı yapımı, takı tasarımı ve takı imalatı konularında eğitim veren bir bölümdür. Bu bölümde öğrencilere takı yapımında kullanılan malzemeler, takı tasarımı, takı imalatı, takı pazarlama ve satış teknikleri gibi konular öğretilir.

Takı Tasarımı ve İmalatı mezunu ne iş yapar?

Takı Tasarımı ve İmalatı bölümünden mezun olanlar, takı tasarımı ve imalatı konusunda uzmanlaşarak, takı tasarımı, takı üretimi ve takı imalatı konularında çalışabilirler. Ayrıca, kuyumculuk, moda, perakende ve toptan ticaret, mücevherat, aksesuar ve benzeri sektörlerde de iş imkanı bulabilirler. Aynı zamanda, kendi takı tasarım ve imalat şirketlerini kurabilirler.

Takı Tasarımı ve İmalatı bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Takı Tasarımı ve İmalatı bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Takı Tasarımı ve İmalatı taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Takı Tasarımı ve İmalatı bölümü dersleri nelerdir?

Takı Tasarımı ve İmalatı bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Takı Tasarımı ve İmalatı bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Takı Tasarımında Temel İlkeler
  • Takı Malzemeleri
  • Takı Teknikleri
  • Takı Tasarımı için Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD) ve Bilgisayar Destekli İmalat (CAM)
  • Takı İmalatında Kalıp Yapımı
  • Takı Tasarımında İleri Konular
  • Takı İmalatında İşletme Yönetimi
  • Takı Sanatı Tarihi ve Geleneksel Takı Tasarımı
  • Tasarım Portföyü Oluşturma
  • Takı Tasarımı Sergisi ve Pazarlama

Takı Tasarımı ve İmalatı bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Takı Tasarımı ve İmalatı bölümü EA ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi eşit ağırlık bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Eşit Ağırlık puanı ile alan bölümler

Sizler için EA ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer eşit ağırlık mesleklerini veya eşit ağırlık bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş