Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Sigortacılık Ve Risk Yönetimi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Sigortacılık Ve Risk Yönetimi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü nedir, Sigortacılık ve Risk Yönetimi iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 671 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü nedir?

Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü, sigorta ve risk yönetimi ile ilgili teorik bilgi ve pratik becerileri öğretir. Bu programda öğrenciler, sigorta ve risk yönetimi süreçlerini, sigorta ürünlerini, sigortacılık kanunlarını ve yönetmeliklerini öğrenirler. Ayrıca, sigorta riskleri analiz ederek sigorta şirketleri için risk yönetimi stratejileri geliştirmeyi öğrenirler.

Sigortacılık ve Risk Yönetimi mezunu ne iş yapar?

Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümünden mezun olanlar, sigorta şirketlerinde, sigorta brokerlerinde, risk yönetimi danışmanlığı yapan şirketlerde, bankalarda, finansal danışmanlık firmalarında, kamu kurumlarında veya özel sektörde çalışabilirler.

Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sigortacılık ve Risk Yönetimi taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü dersleri nelerdir?

Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Temel İşletme Yönetimi
  • Muhasebe ve Finansal Yönetim
  • Sigorta İşletmelerinde Risk Yönetimi
  • Risk Analizi ve Değerlendirmesi
  • Sigorta ve Reasürans İlkeleri
  • Kazalar ve Hastalıkların Sigortalanması
  • Sigortacılık ve Risk Yönetiminde Yeni Trendler
  • Uluslararası Sigortacılık
  • Risk Finansmanı ve Alternatif Risk Transferi
  • Risk Yönetiminde Sigorta Brokerliği

Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü EA ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi eşit ağırlık bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Eşit Ağırlık puanı ile alan bölümler

Sizler için EA ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer eşit ağırlık mesleklerini veya eşit ağırlık bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş