Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Takı Tasarımı ve İmalatı Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

Takı Tasarımı ve İmalatı taban puanları ve başarı sıralamaları 2024 verilerini listeledik. Son 6 yılın üniversite sıralamalarını ve puanlarını inceleyebilirsiniz.

1 Bölüm

Sevgili adaylar, Takı Tasarımı ve İmalatı taban puanları 2024 verilerini sizler için tablo haline getirdik. Takı Tasarımı ve İmalatı bölümünü hedefleyen arkadaşlarımız için son 6 yılın Takı Tasarımı ve İmalatı taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanlarına dair verilere kolayca erişebilirsiniz.

Takı Tasarımı ve İmalatı sıralamaları 2024 verileri en güncel verilerdir. Takı Tasarımı ve İmalatı taban puanları 2024 verileri YÖK Atlas üzerinden alınmıştır.

Tüm bölümlerin taban puanlarına geri dönmek için bu bağlantıya tıklayabilir, en güncel katsayılarla puanınızı hesaplamak için de YKS puan hesaplama robotunu kullanabilirsiniz. İşte, son 6 yılın Takı Tasarımı ve İmalatı YÖK Atlas sıralamaları;

Takı Tasarımı ve İmalatı Taban Puanları ve Sıralamaları - Üniversiteni Tanıt

Takı Tasarımı ve İmalatı Taban Puanları 2024

Takı Tasarımı ve İmalatı taban puanları 2024 verilerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. Takı Tasarımı ve İmalatı sıralamaları 2024 bilgileri son 6 yılın istatistiklerini içermektedir.

Üniversite Bölüm Kont. 2023 Puan
2022 Puan
2021 Puan
2020 Puan
2019 Puan
2018 Puan
2023 Sıra
2022 Sıra
2021 Sıra
2020 Sıra
2019 Sıra
2018 Sıra
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Takı Tasarımı ve İmalatı 20+1+0+1+0 222.23715
212.10116
0
0
0
0
1253937
1400168
0
0
0
0
Takı Tasarımı ve İmalatı Taban Puanları ve Sıralamaları

Takı Tasarımı ve İmalatı kaç yıllık?

Takı Tasarımı ve İmalatı bölümü 4 yıllık bir bölümdür.

Takı Tasarımı ve İmalatı bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

Takı Tasarımı ve İmalatı bölümü EA puan türü ile öğrenci almaktadır.

İnceleyin: YKS Çıkmış Sorular ve Cevapları

Takı Tasarımı ve İmalatı mezunu ne iş yapar?

Takı Tasarımı ve İmalatı mezunları ne iş yapar, Takı Tasarımı ve İmalatı bölümü maaşları ne kadar, Takı Tasarımı ve İmalatı dersleri nelerdir ve Takı Tasarımı ve İmalatı iş olanakları nelerdir, öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

En yüksek puanlı Takı Tasarımı ve İmalatı bölümü hangi üniversitededir?

En yüksek başarı sıralamasına sahip Takı Tasarımı ve İmalatı üniversiteleri aşağıdaki gibidir.

  • Kütahya Dumlupınar Üniversitesi

İnceleyin: TYT Konuları ve Soru Dağılımı

Takı Tasarımı ve İmalatı Taban Puanları ve Sıralamaları
Takı Tasarımı ve İmalatı Taban Puanları ve Sıralamaları

2024'de kaç tane Takı Tasarımı ve İmalatı bölümü var?

2024 yılında tercih listenize ekleyebileceğiniz Takı Tasarımı ve İmalatı bölümü sayısı 1 olarak gerçekleşmiştir. Yukarıdaki tabloda Takı Tasarımı ve İmalatı bölümleri için ayrılan kontenjanların bilgisine ulaşabilirsiniz.

İnceleyin: 2024 YKS Tercih Robotu

Takı Tasarımı ve İmalatı kaç net?

Takı Tasarımı ve İmalatı sıralamaları net hesabı yapmak için iki farklı yöntem bulunur.

1. yöntem: Takı Tasarımı ve İmalatı taban puanlarını ve başarı sıralamalarını inceleyerek YKS puan hesaplama robotunda netlerinizi hesaplayabilirsiniz. Her puan türü için soru katsayıları farklı olacağından dolayı Takı Tasarımı ve İmalatı puanları da değişkenlik gösterebilir.

2. yöntem: YÖK Atlas web sitesi üzerinden net sihirbazı sayfasını ziyaret ederek. o bölüme son giren kişinin Takı Tasarımı ve İmalatı netlerini öğrenebilirsiniz.

İnceleyin: Hangi Üniversite ve Bölüm Daha Avantajlı?

Takı Tasarımı ve İmalatı Taban Puanları ve Sıralamaları
Takı Tasarımı ve İmalatı Taban Puanları ve Sıralamaları

Takı Tasarımı ve İmalatı sıralamaları nasıl hesaplanır?

2024 Takı Tasarımı ve İmalatı sıralamaları, tercih edilen üniversitenin Takı Tasarımı ve İmalatı bölümüne en son giren kişinin sıralamasına göre hesaplanır. Buna "TBS" yani Taban başarı sırası ismi verilmektedir. Aynı şekilde Takı Tasarımı ve İmalatı taban puanları da o bölüme en son giren kişinin puanlarıdır.

İnceleyin: Üniversite Karşılaştırma Robotu

Takı Tasarımı ve İmalatı Sıralamaları Hakkında Önemli Bilgiler

Takı Tasarımı ve İmalatı sıralamlarını inceleyenler için bazı önemli bilgiler sunduk.

YÖK Atlas üzerinde son 4 yılın verileri paylaşılmaktadır. Biz sizler için son 6 yılın Takı Tasarımı ve İmalatı taban puanlarını listeledik. Bu yıllar 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 Takı Tasarımı ve İmalatı sıralamaları verilerine dayanmaktadır.

Takı Tasarımı ve İmalatı kontenjanlarında bulunan 5 adet rakam bulunuyor. Bu rakamlar Takı Tasarımı ve İmalatı genel kontenjan, Takı Tasarımı ve İmalatı okul birincisi kontenjanı, Takı Tasarımı ve İmalatı Şehit ve Gazi yakını kontenjanı, Takı Tasarımı ve İmalatı 34 yaş üstü kadın kontenjanı ve Takı Tasarımı ve İmalatı depremzede aday kontenjanı olarak belirlenmiştir.

Takı Tasarımı ve İmalatı Taban Puanları ve Sıralamaları
Takı Tasarımı ve İmalatı Taban Puanları ve Sıralamaları

Takı Tasarımı ve İmalatı Taban Puanları Hakkındaki Uyarılar

Tablodaki Takı Tasarımı ve İmalatı sıralamaları ve istatistik verileri ÖSYM ve YÖK tarafından halka açıklanan verilerin tabloya aktarılmış halidir. Takı Tasarımı ve İmalatı başarı sıralaması verisi "0" olan bölümler "Dolmadı" olarak nitelendirilmektedir. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversite tercihlerinizi yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini inceleyeniz. Takı Tasarımı ve İmalatı Üniversite sıralamalarında hatalar meydana gelebilmektedir. Bu hatalardan Universitenitanit.com sorumlu değildir. Takı Tasarımı ve İmalatı bölümü dşındaki bölümleri de aşağıdaki yönlendirmelerden inceleyebilirsiniz.