Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Organik Tarım İşletmeciliği bölümü nedir, Organik Tarım İşletmeciliği iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 775 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Organik Tarım İşletmeciliği bölümü nedir?

Organik Tarım İşletmeciliği bölümü, organik tarım yöntemlerini kullanarak gıda üretimi yapmak ve bu süreçleri yönetmek için gereken becerileri öğrenmek isteyen öğrencilere yönelik bir lisans programıdır. Bu program, organik tarımın temel prensiplerini, organik tarım yöntemleri ve tekniklerini, bitki ve hayvan besleme, hastalık ve zararlılarla mücadele, toprak yönetimi, pazarlama stratejileri, sürdürülebilirlik ve çevresel koruma konularını içerir.

Organik Tarım İşletmeciliği mezunu ne iş yapar?

Organik tarım işletmeciliği bölümünden mezun olan öğrenciler, organik gıda üretimi yapan çiftliklerde, kooperatiflerde, gıda üreticisi işletmelerde, danışmanlık firmalarında veya kamu kuruluşlarında çalışabilirler. Ayrıca, organik gıda pazarlama, ihracat ve ithalat, perakende satış, ürün tanıtımı ve pazarlama yönetimi gibi alanlarda da iş olanakları bulunmaktadır.

Organik Tarım İşletmeciliği bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Organik Tarım İşletmeciliği bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Organik Tarım İşletmeciliği taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Organik Tarım İşletmeciliği bölümü dersleri nelerdir?

Organik Tarım İşletmeciliği bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Organik Tarım İşletmeciliği bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Organik Tarımın Temelleri
  • İşletme Yönetimi
  • Organik Tarım Pazarlama
  • Organik Tarım Sertifikasyonu
  • Organik Tarım İşletmesi Planlaması
  • Organik Tarımın Mali Yönü
  • Organik Tarım Hayvansal Üretim Teknikleri
  • Organik Tarım Bitkisel Üretim Teknikleri
  • Organik Tarım İşletmelerinde İş Sağlığı ve Güvenliği
  • Organik Tarım İşletmelerinde Verimlilik ve Kalite Kontrolü

Organik Tarım İşletmeciliği bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Organik Tarım İşletmeciliği bölümü EA ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi eşit ağırlık bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Eşit Ağırlık puanı ile alan bölümler

Sizler için EA ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer eşit ağırlık mesleklerini veya eşit ağırlık bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş