Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Takı Tasarımı Bölümü Nedir? Takı Tasarımı İş Olanakları Nelerdir?

Takı Tasarımı Bölümü Nedir? Takı Tasarımı İş Olanakları Nelerdir?

Takı Tasarımı bölümü nedir, Takı Tasarımı iş olanakları nelerdir, Takı Tasarımı mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 815 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Takı Tasarımı bölümü nedir?

Takı Tasarımı bölümü, takı tasarımı ve üretimi konularında eğitim veren bir sanat ve tasarım bölümüdür. Bu bölümde öğrencilere takı tasarımı için gerekli olan teknik, estetik, malzeme bilgisi ve becerileri kazandırılır.

Takı Tasarımı mezunu ne iş yapar?

Takı Tasarımı İş Olanakları arasında kendi takı tasarımınızı oluşturup kendi işinizi kurmak, tasarım stüdyolarında çalışmak, takı üreticilerinde tasarımcı olarak görev almak, takı satışı yapan mağazalarda satış ve pazarlama konusunda çalışmak yer alabilir. Ayrıca reklam ajansları, moda tasarımı ve üretimi yapan firmalar gibi birçok farklı sektörde takı tasarımcısı olarak çalışma imkanı bulunmaktadır.

Takı Tasarımı bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Takı Tasarımı bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Takı Tasarımı taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Takı Tasarımı bölümü dersleri nelerdir?

Takı Tasarımı bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Takı Tasarımı bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Temel Takı Tasarımı
  • Takı Tasarımında Malzemeler ve Teknikler
  • Takı Tasarımı Tarihi
  • Takı Tasarımında Renk Teorisi
  • Takı Tasarımı İşletmeciliği
  • Takı Tasarımı ve Pazarlama
  • Teknik Çizim ve Modelleme
  • Takı Tasarımında Moda ve Trendler
  • Takı Tasarımında Sanat Tarihi
  • Takı Tasarımında İleri Teknikler

Takı Tasarımı bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Takı Tasarımı bölümü EA ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi eşit ağırlık bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Eşit Ağırlık puanı ile alan bölümler

Sizler için EA ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer eşit ağırlık mesleklerini veya eşit ağırlık bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş