Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümü nedir, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 871 Güncelleme: 10 ay önce 10 ay önce

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümü nedir?

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümü, hava yolculuğu sırasında yolcu güvenliği, konforu ve ihtiyaçlarını karşılamak için kabin hizmetleri görevlilerinin yetiştirildiği bir programdır. Bu bölümde öğrenciler, uçuş emniyeti, kabin hijyeni, yolcu hizmetleri, acil durum prosedürleri ve uçuş ile ilgili diğer konular hakkında eğitim alırlar. Ayrıca uçuş ekipmanları, kabin sistemleri, yiyecek ve içecek servisi, bagaj işlemleri, yolcu kabulü ve uçuş hazırlıkları konusunda da eğitim alırlar.

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri mezunu ne iş yapar?

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri mezunları, havayolu şirketlerinde kabin görevlisi olarak iş bulabilirler. Ayrıca, havaalanlarında hizmet veren özel şirketlerde, charter firmalarında, seyahat acentelerinde veya tur operatörlerinde de iş imkanı bulabilirler. Bunun yanı sıra, kabin hizmetleri konusunda danışmanlık hizmetleri sunan firmalarda veya kabin hizmetleri eğitimleri veren kurumlarda da çalışabilirler.

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümü dersleri nelerdir?

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Havacılık Terminolojisi ve Diksiyon
  • Havacılıkta İnsan Faktörleri
  • Havacılıkta Kabin Hizmetleri İlkeleri
  • Havacılıkta Güvenlik ve Acil Durum Yönetimi
  • Havacılıkta Yiyecek-İçecek Hizmetleri ve Sunumu
  • Havacılıkta Check-in İşlemleri
  • Havacılıkta Bagaj Yönetimi
  • Havacılıkta Uçakta Servis ve İletişim
  • Havacılıkta Yolcu İlişkileri Yönetimi
  • Havacılıkta Satış ve Pazarlama Teknikleri

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş