Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Seramik Ve Cam Tasarımı Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Seramik Ve Cam Tasarımı Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Seramik ve Cam Tasarımı bölümü nedir, Seramik ve Cam Tasarımı iş olanakları nelerdir, Seramik ve Cam Tasarımı mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 774 Güncelleme: 10 ay önce 10 ay önce

Seramik ve Cam Tasarımı bölümü nedir?

Seramik ve Cam Tasarımı bölümü, öğrencilere seramik, cam, porselen gibi malzemelerin tasarım, üretim ve sergilenmesi konusunda teorik ve pratik eğitim veren bir sanat ve tasarım bölümüdür. Öğrenciler bu bölümde, seramik ve cam üretiminde kullanılan malzemelerin özellikleri, tasarım, modelleme, kalıp yapma, üretim teknikleri, renk, ışık, doku, form ve estetik kavramları hakkında bilgi sahibi olurlar.

Seramik ve Cam Tasarımı mezunu ne iş yapar?

Seramik ve Cam Tasarımı bölümünden mezun olan öğrenciler, seramik ve cam sanatçısı, tasarımcı, üretici, restoratör, öğretmen, müze veya galeri küratörü gibi alanlarda çalışma imkanı bulabilirler. Ayrıca, özel atölyelerde, seramik ve cam üretimi yapan fabrikalarda veya seramik ve cam müzelerinde de iş olanakları mevcuttur. Kendi atölyelerini açarak veya seramik ve cam tasarımı konusunda danışmanlık hizmeti vererek de çalışabilirler.

Seramik ve Cam Tasarımı bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Seramik ve Cam Tasarımı bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Seramik ve Cam Tasarımı taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Seramik ve Cam Tasarımı bölümü dersleri nelerdir?

Seramik ve Cam Tasarımı bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Seramik ve Cam Tasarımı bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Seramik Sanatı
  • Cam Sanatı
  • Heykel
  • Çizim ve Perspektif
  • Malzeme Bilgisi
  • Seramik Atölyesi
  • Cam Atölyesi
  • Tasarım ve Sunum Teknikleri
  • Seramik ve Cam Tarihi
  • Sanat ve Estetik

Seramik ve Cam Tasarımı bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Seramik ve Cam Tasarımı bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş