Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Saç Bakımı Ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Saç Bakımı Ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri bölümü nedir, Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri GOOGLE Abone Ol 585 0 9 ay önce 9 ay önce

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri bölümü nedir?

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri bölümü, güzellik endüstrisi içinde yer alan bir mesleki eğitim programıdır. Bu program kapsamında, öğrenciler saç kesimi, renklendirme, stilizasyon ve saç bakımı gibi konularda bilgi ve beceri kazanırlar. Ayrıca, cilt bakımı, manikür, pedikür ve makyaj gibi diğer güzellik hizmetleri konularında da eğitim alabilirler.

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri mezunu ne iş yapar?

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri iş olanakları oldukça çeşitlidir. Mezunlar genellikle kuaför, güzellik salonu, spa ve kozmetik firmalarında çalışabilirler. Ayrıca, kendi işlerini kurma seçeneği de mevcuttur. Saç bakımı ve güzellik hizmetleri konusunda uzmanlaşan kişiler, moda sektöründe çalışarak modellerin ve ünlülerin saç ve makyajını yapabilirler. Mezunlar ayrıca, film, televizyon ve reklam sektörlerinde de çalışabilirler. Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri bölümü mezunları, düğünler, özel etkinlikler ve davetler gibi özel günlerde saç ve makyaj hizmetleri sunarak serbest meslek sahibi olarak da çalışabilirler.

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri bölümü dersleri nelerdir?

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Türk Dili I
  • Temel Matematik
  • Güzellik Hizmetleri ve Saç Bakımı Teknolojisi
  • Cilt Bakımı
  • Epilasyon Teknikleri
  • Güzellik ve Estetik
  • Makyaj Teknikleri
  • Saç Kesimi ve Boyama Teknikleri
  • İşletme Yönetimi
  • Girişimcilik

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.