Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Reklamcılık Bölümü Nedir? Reklamcılık İş Olanakları Nelerdir?

Reklamcılık Bölümü Nedir? Reklamcılık İş Olanakları Nelerdir?

Reklamcılık bölümü nedir, Reklamcılık iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 511 Güncelleme: 10 ay önce 10 ay önce

Reklamcılık bölümü nedir?

Reklamcılık bölümü, öğrencilere reklam sektöründe kullanılan farklı teknikler ve stratejileri öğretmeyi amaçlayan bir ön lisans programıdır. Reklam kampanyalarının tasarlanması, ürün tanıtımı, pazarlama faaliyetleri, marka yönetimi ve halkla ilişkiler gibi konuların yanı sıra, öğrencilere medya planlama, reklam yaratıcılığı, grafik tasarımı, dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi gibi beceriler de kazandırılır.

Reklamcılık mezunu ne iş yapar?

Reklamcılık mezunları, reklam ajansları, reklam departmanları, halkla ilişkiler şirketleri, medya şirketleri, pazarlama ve marka yönetimi departmanları gibi alanlarda iş bulabilirler. Ayrıca serbest çalışma veya kendi reklam ajanslarını kurma gibi seçenekler de mevcuttur. İş olanakları, mezunların öğrendikleri becerilere ve sektöre olan ilgi ve deneyimlerine göre değişebilir.

Reklamcılık bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Reklamcılık bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Reklamcılık taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Reklamcılık bölümü dersleri nelerdir?

Reklamcılık bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Reklamcılık bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Reklamcılığın Temelleri
  • Reklam Metinleri Yazımı
  • Reklam Kampanyaları
  • Pazarlama İletişimi
  • Medya Planlama
  • Reklam Grafik Tasarımı
  • Reklamcılıkta Yaratıcılık
  • Reklamcılıkta Strateji
  • Reklamcılıkta Araştırma ve Veri Analizi
  • Dijital Pazarlama

Reklamcılık bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Reklamcılık bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş