Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Mobil Teknolojileri Bölümü Nedir? Mobil Teknolojileri İş Olanakları Nelerdir?

Mobil Teknolojileri Bölümü Nedir? Mobil Teknolojileri İş Olanakları Nelerdir?

Mobil Teknolojileri bölümü nedir, Mobil Teknolojileri iş olanakları nelerdir, Mobil Teknolojileri mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 816 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Mobil Teknolojileri bölümü nedir?

Mobil Teknolojileri bölümü, mobil uygulamalar, yazılım ve donanım tasarımı, mobil cihazların optimize edilmesi, mobil ağlar ve mobil güvenlik teknolojileri gibi konuları kapsayan bir daldır.

Mobil Teknolojileri mezunu ne iş yapar?

Mobil Teknolojileri bölümü mezunları, akıllı telefonlar, tabletler, akıllı saatler ve diğer mobil cihazların tasarımı, geliştirilmesi, üretimi ve test edilmesinde çalışabilirler. Ayrıca, mobil uygulama geliştirme, mobil yazılım mühendisliği, mobil ağlar ve mobil güvenlik alanlarında da iş fırsatları bulabilirler. Mobil Teknolojileri bölümü mezunları, akıllı telefon ve tablet üreticileri, telekomünikasyon şirketleri, mobil uygulama geliştirme şirketleri, bilgisayar ve yazılım şirketleri gibi birçok sektörde çalışabilirler.

Mobil Teknolojileri bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Mobil Teknolojileri bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Mobil Teknolojileri taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Mobil Teknolojileri bölümü dersleri nelerdir?

Mobil Teknolojileri bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Mobil Teknolojileri bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Programlama Temelleri
  • Mobil Uygulama Geliştirme
  • Veritabanı Yönetimi
  • İşletim Sistemleri
  • Web Teknolojileri
  • Mobil Cihaz Donanımı
  • Mobil Cihazların Güvenliği
  • Kullanıcı Arayüzü Tasarımı
  • Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi
  • Mobil Pazarlama ve İş Modelleri

Mobil Teknolojileri bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Mobil Teknolojileri bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş