Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Medya Ve İletişim Bölümü Nedir? Medya ve İletişim İş Olanakları Nelerdir?

Medya Ve İletişim Bölümü Nedir? Medya ve İletişim İş Olanakları Nelerdir?

Medya ve İletişim bölümü nedir, Medya ve İletişim iş olanakları nelerdir, Medya ve İletişim mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 1256 Güncelleme: 11 ay önce 11 ay önce

Medya ve İletişim bölümü nedir?

Medya ve İletişim bölümü, öğrencilere iletişim teorileri, medya tarihi, gazetecilik, televizyonculuk, radyo yayıncılığı, dijital medya ve sosyal medya, reklamcılık ve halkla ilişkiler gibi konuları öğretir. Bu bölümde öğrenciler, farklı medya türleri, iletişim stratejileri ve reklam teknikleri hakkında bilgi edinirler.

Medya ve İletişim mezunu ne iş yapar?

Medya ve İletişim bölümü mezunları, birçok farklı sektörde çalışabilirler. Radyo, televizyon, film ve diğer medya şirketlerinde gazetecilik, editörlük, yapımcılık, kamera işleri, ses mühendisliği, kurgu gibi işlerde çalışabilirler. Ayrıca reklam ajanslarında, halkla ilişkiler şirketlerinde ve pazarlama departmanlarında da iş imkanı bulabilirler. Dijital medya alanında da iş olanakları vardır. Mezunlar ayrıca kamu sektöründe, sivil toplum kuruluşlarında ve uluslararası kuruluşlarda da çalışabilirler.

Medya ve İletişim bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Medya ve İletişim bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Medya ve İletişim taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Medya ve İletişim bölümü dersleri nelerdir?

Medya ve İletişim bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Medya ve İletişim bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • İletişim Teorileri
  • Medya ve Toplum
  • Medya ve Siyaset
  • Medya ve İletişim Araçları
  • Medya Yapıları ve Kültürleri
  • Medya Planlama ve Satın Alma
  • Dijital Medya
  • Reklamcılık
  • Halkla İlişkiler
  • Kriz Yönetimi

Medya ve İletişim bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Medya ve İletişim bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Medya Ve İletişim | İstanbul Ticaret Üniversitesi

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğrenci olmak; Melike'in detaylı anlatımı ile karşınızda. İstanbul'da öğrenci olmak, İstanbul Ticaret Üniversitesi Medya Ve İletişim bölümü hakkında bilgilendirmeler, kariyer fırsatları, staj olanakları ve kampüs hayatı ile ilgili birçok bilgiyi videoyu izleyerek edinebilirsiniz.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş