Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Uluslararası Finans Bölümü Nedir? Uluslararası Finans İş Olanakları Nelerdir?

Uluslararası Finans Bölümü Nedir? Uluslararası Finans İş Olanakları Nelerdir?

Uluslararası Finans bölümü nedir, Uluslararası Finans iş olanakları nelerdir, Uluslararası Finans mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 623 Güncelleme: 10 ay önce 10 ay önce

Uluslararası Finans bölümü nedir?

Uluslararası Finans bölümü, uluslararası ticaret ve yatırım işlemlerinin finansal yönlerine odaklanan bir finans dalıdır. Bu bölümde öğrenciler, uluslararası finansal piyasaların işleyişi, finansal risk yönetimi, uluslararası yatırım kararları, döviz kurları ve kur riski yönetimi gibi konuları öğrenirler.

Uluslararası Finans mezunu ne iş yapar?

Uluslararası Finans bölümü mezunları, uluslararası iş dünyasında çeşitli iş olanakları bulabilirler. Özellikle uluslararası bankacılık, uluslararası yatırım şirketleri, çok uluslu şirketler, finansal danışmanlık firmaları, uluslararası kuruluşlar ve hükümetlerde iş imkanları vardır. Mezunlar, uluslararası finansal piyasalardaki yatırım fırsatlarını değerlendirme, finansal risk yönetimi ve uluslararası finansal işlemlerin düzenlenmesi konularında uzmanlık sahibi oldukları için, bu alanlarda kariyerlerine odaklanabilirler.

Uluslararası Finans bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Uluslararası Finans bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Uluslararası Finans taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Uluslararası Finans bölümü dersleri nelerdir?

Uluslararası Finans bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Uluslararası Finans bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Uluslararası Para ve Finans Piyasaları
  • Uluslararası Finans Kurumları
  • Yönetim Muhasebesi
  • Finansal Yönetim
  • Uluslararası Finansal Yönetim
  • Finansal Yönetim Uygulamaları
  • Finansal Analiz ve Değerleme
  • Risk Yönetimi
  • Uluslararası Bankacılık
  • Uluslararası Muhasebe ve Vergilendirme

Uluslararası Finans bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Uluslararası Finans bölümü EA ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi eşit ağırlık bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Eşit Ağırlık puanı ile alan bölümler

Sizler için EA ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer eşit ağırlık mesleklerini veya eşit ağırlık bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş