Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Turizm Ve Seyahat Hizmetleri Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Turizm Ve Seyahat Hizmetleri Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Turizm ve Seyahat Hizmetleri bölümü nedir, Turizm ve Seyahat Hizmetleri iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 655 Güncelleme: 10 ay önce 10 ay önce

Turizm ve Seyahat Hizmetleri bölümü nedir?

Turizm ve Seyahat Hizmetleri bölümü, turizm sektöründe çalışacak profesyonelleri yetiştiren bir lisans programıdır. Bu programda öğrencilere, turizm sektöründe görev alacakları alanlar hakkında bilgi verilir ve öğrencilerin turizm sektöründe çalışacakları mesleki becerileri kazanmaları amaçlanır.

Turizm ve Seyahat Hizmetleri mezunu ne iş yapar?

Turizm ve Seyahat Hizmetleri bölümünden mezun olanlar, turizm sektöründe birçok farklı pozisyonda çalışabilirler. Örneğin, tur operatörleri, seyahat acenteleri, oteller, turizm merkezleri, havayolları, kruvaziyer şirketleri, konferans merkezleri ve fuar organizasyonları gibi birçok alanda çalışma imkanları mevcuttur.

Turizm ve Seyahat Hizmetleri bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Turizm ve Seyahat Hizmetleri bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Turizm ve Seyahat Hizmetleri taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Turizm ve Seyahat Hizmetleri bölümü dersleri nelerdir?

Turizm ve Seyahat Hizmetleri bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Turizm ve Seyahat Hizmetleri bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Turizm Ekonomisi
  • Turizm Coğrafyası
  • Otel İşletmeciliği
  • Turizm Hukuku ve Mevzuatı
  • Turizm Pazarlama İlkeleri
  • Turizm İşletmelerinde İnsan Kaynakları Yönetimi
  • Turizm İşletmelerinde Müşteri İlişkileri Yönetimi
  • Seyahat Acentesi İşletmeciliği
  • Tur Operatörlüğü
  • Turizm ve Otelcilikte Bilgisayar Uygulamaları

Turizm ve Seyahat Hizmetleri bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Turizm ve Seyahat Hizmetleri bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş