Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Matematik Öğretmenliği Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Matematik Öğretmenliği Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Matematik Öğretmenliği bölümü nedir, Matematik Öğretmenliği iş olanakları nelerdir, Matematik Öğretmenliği mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 638 Güncelleme: 8 ay önce 8 ay önce

Matematik Öğretmenliği bölümü nedir?

Matematik öğretmenliği bölümü, öğrencilere matematik alanında yeterli bilgi ve becerileri kazandırmayı hedefleyen bir lisans programıdır. Bu bölümde öğrenciler matematik alanındaki temel kavramlar, teoriler ve yöntemler hakkında bilgi sahibi olurlar. Ayrıca, öğretme teknikleri, öğrenci davranışları, sınıf yönetimi ve matematik öğretiminde kullanılan teknolojiler gibi konular da öğretilir.

Matematik Öğretmenliği mezunu ne iş yapar?

Matematik öğretmenliği bölümünden mezun olanlar, ilköğretim, ortaöğretim ve lise düzeyinde matematik öğretmeni olarak çalışabilirler. Ayrıca, özel öğretim kurumlarında, dershanelerde veya özel öğretim merkezlerinde de görev alabilirler. Mezunlar ayrıca, matematiksel modelleme, finans, bilgisayar bilimi ve endüstriyel matematik gibi alanlarda da kariyer yapabilirler.

Matematik Öğretmenliği bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Matematik Öğretmenliği bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Matematik Öğretmenliği taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Matematik Öğretmenliği bölümü dersleri nelerdir?

Matematik Öğretmenliği bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Matematik Öğretmenliği bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Matematik Analizi
  • Lineer Cebir ve Matris Teorisi
  • Diferansiyel Denklemler
  • Kombinatorik ve Olasılık Teorisi
  • Geometri
  • Topoloji
  • Sayılar Teorisi
  • Fonksiyonlar Teorisi
  • İstatistik
  • Nümerik Yöntemler

Matematik Öğretmenliği bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Matematik Öğretmenliği bölümü SAY ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi sayısal bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Sayısal puanı ile alan bölümler

Sizler için SAY ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer sayısal mesleklerini veya sayısal bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş