Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Kurgu, Ses Ve Görüntü Yönetimi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Kurgu, Ses Ve Görüntü Yönetimi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Kurgu, Ses ve Görüntü Yönetimi bölümü nedir, Kurgu, Ses ve Görüntü Yönetimi iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 1015 Güncelleme: 11 ay önce 11 ay önce

Kurgu, Ses ve Görüntü Yönetimi bölümü nedir?

Kurgu, Ses ve Görüntü Yönetimi bölümü, sinema, televizyon ve diğer görsel medya alanlarında kurgu, post prodüksiyon, ses ve görüntü yönetimi konularında eğitim veren bir lisans programıdır. Bu bölümde öğrenciler, görsel medya üretimi ve post prodüksiyonunun her aşamasını öğrenirler. Kurgu, Ses ve Görüntü Yönetimi bölümünde öğrenciler, film ve video kurgusu, renk düzeltmesi, ses miksajı, özel efektler, animasyon, görsel efektler, ses ve görüntü kayıt teknikleri ve montaj gibi konularda eğitim alırlar.

Kurgu, Ses ve Görüntü Yönetimi mezunu ne iş yapar?

Kurgu, Ses ve Görüntü Yönetimi mezunları, film stüdyolarında, televizyon kanallarında, reklam ajanslarında, medya üretim şirketlerinde, post prodüksiyon evlerinde ve bağımsız prodüksiyon şirketlerinde çalışabilirler. Ayrıca, belgesel yapım şirketleri, animasyon stüdyoları, video oyunu şirketleri ve film yapım şirketleri de işverenler arasında yer alır. Kurgu, Ses ve Görüntü Yönetimi mezunları, post prodüksiyon yönetmeni, kurgucu, ses mühendisi, renk düzeltme uzmanı, animatör, özel efektler uzmanı, görüntü yönetmeni, video editörü, prodüksiyon yöneticisi gibi pozisyonlarda çalışabilirler.

Kurgu, Ses ve Görüntü Yönetimi bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Kurgu, Ses ve Görüntü Yönetimi bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kurgu, Ses ve Görüntü Yönetimi taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Kurgu, Ses ve Görüntü Yönetimi bölümü dersleri nelerdir?

Kurgu, Ses ve Görüntü Yönetimi bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Kurgu, Ses ve Görüntü Yönetimi bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Sinema Tarihi
  • Görsel İletişim Tasarımı
  • Film Yapımı
  • Ses Teknolojileri
  • Kamera Teknikleri
  • Kurgu
  • Animasyon
  • Görüntü Efektleri
  • Yapımcılık
  • Film ve Televizyon Senaryosu Yazımı

Kurgu, Ses ve Görüntü Yönetimi bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Kurgu, Ses ve Görüntü Yönetimi bölümü SÖZ ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi sözel bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Sözel puanı ile alan bölümler

Sizler için SÖZ ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer sözel mesleklerini veya sözel bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş