Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Kültür Ve İletişim Bilimleri Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Kültür Ve İletişim Bilimleri Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Kültür ve İletişim Bilimleri bölümü nedir, Kültür ve İletişim Bilimleri iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 821 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Kültür ve İletişim Bilimleri bölümü nedir?

Kültür ve İletişim Bilimleri bölümü, insan toplumlarının kültürel, sosyal ve iletişimsel dinamiklerini araştıran ve analiz eden bir lisans programıdır. Bu programda öğrenciler, kültürler arası iletişim, medya ve kültür, popüler kültür, reklamcılık, halkla ilişkiler, sinema, televizyon ve dijital medya gibi konular üzerine çalışırlar.

Kültür ve İletişim Bilimleri mezunu ne iş yapar?

Kültür ve İletişim Bilimleri bölümü mezunları, özel sektörde veya kamu sektöründe iş bulabilirler. Özellikle, reklam ajansları, halkla ilişkiler firmaları, medya kuruluşları, TV ve radyo istasyonları, yayınevleri, sinema ve televizyon stüdyoları gibi alanlarda çalışabilirler. Ayrıca, kültürel ve sosyal araştırma merkezleri, sivil toplum kuruluşları, müzeler, kültür ve sanat etkinlikleri düzenleyen kurumlar, turizm sektörü gibi alanlarda da çalışma fırsatları mevcuttur.

Kültür ve İletişim Bilimleri bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Kültür ve İletişim Bilimleri bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kültür ve İletişim Bilimleri taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Kültür ve İletişim Bilimleri bölümü dersleri nelerdir?

Kültür ve İletişim Bilimleri bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Kültür ve İletişim Bilimleri bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Kültür Tarihi
  • Medya ve İletişim
  • Sosyal Medya ve Dijital Kültür
  • Popüler Kültür
  • Kültürel Üretim ve Tüketim
  • Toplumsal Cinsiyet ve Medya
  • Medya Etiği
  • Kültür ve Sanat Yönetimi
  • İletişim ve Siyaset
  • İletişim Psikolojisi

Kültür ve İletişim Bilimleri bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Kültür ve İletişim Bilimleri bölümü SÖZ ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi sözel bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Sözel puanı ile alan bölümler

Sizler için SÖZ ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer sözel mesleklerini veya sözel bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş