Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Kimya Öğretmenliği Bölümü Nedir? Kimya Öğretmenliği İş Olanakları Nelerdir?

Kimya Öğretmenliği Bölümü Nedir? Kimya Öğretmenliği İş Olanakları Nelerdir?

Kimya Öğretmenliği bölümü nedir, Kimya Öğretmenliği iş olanakları nelerdir, Kimya Öğretmenliği mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 1107 Güncelleme: 11 ay önce 11 ay önce

Kimya Öğretmenliği bölümü nedir?

Kimya Öğretmenliği, kimya alanında öğretmenlik yapmak isteyen kişilere yönelik lisans düzeyinde bir eğitim programıdır. Bu bölümde öğrenciler, kimya alanındaki temel kavramlar, prensipler, yöntemler ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olurlar. Bunun yanı sıra, eğitim psikolojisi, öğretim teknikleri, öğrenci değerlendirme ve öğretim programı geliştirme konularında da eğitim alırlar.

Kimya Öğretmenliği mezunu ne iş yapar?

Kimya öğretmenleri, ortaöğretim ve lisans düzeyindeki eğitim kurumlarında görev alabilirler. Bunun yanı sıra, özel ders verme, özel eğitim kurumlarında çalışma veya kamu kurumlarında danışmanlık gibi farklı iş olanakları da mevcuttur. Ayrıca, kimya öğretmenleri, araştırma kuruluşları, endüstriyel laboratuvarlar ve kamu kurumları gibi farklı sektörlerde de iş bulabilirler.

Kimya Öğretmenliği bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Kimya Öğretmenliği bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kimya Öğretmenliği taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Kimya Öğretmenliği bölümü dersleri nelerdir?

Kimya Öğretmenliği bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Kimya Öğretmenliği bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Genel Kimya
  • Organik Kimya
  • Analitik Kimya
  • Fizikokimya
  • Kimya Termodinamiği
  • Kimya Laboratuvarı
  • Kimya Öğretimi ve Yöntemleri
  • Kimya ve Çevre
  • Bilimsel Araştırma ve Yöntemleri
  • Kimya Tarihi

Kimya Öğretmenliği bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Kimya Öğretmenliği bölümü SAY ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi sayısal bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Sayısal puanı ile alan bölümler

Sizler için SAY ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer sayısal mesleklerini veya sayısal bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Kimya Mühendisliği Okumak

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’de öğrenci olmak; Berker'in detaylı anlatımı ile karşınızda. Eskişehir'de öğrenci olmak, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümü hakkında bilgilendirmeler, kariyer fırsatları, staj olanakları ve kampüs hayatı ile ilgili birçok bilgiyi videoyu izleyerek edinebilirsiniz.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş