Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
İslam İktisadı Ve Finans Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

İslam İktisadı Ve Finans Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

İslam İktisadı ve Finans bölümü nedir, İslam İktisadı ve Finans iş olanakları nelerdir, İslam İktisadı ve Finans mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 1225 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

İslam İktisadı ve Finans bölümü nedir?

İslam iktisadı ve finans, İslam'a dayalı bir ekonomik düşünce sistemidir. Bu sistem, İslami değerleri, prensipleri ve hükümleri dikkate alarak, insanların ekonomik faaliyetlerini yönlendirmeye çalışır. İslam iktisadı ve finansın temel prensipleri arasında faizsiz finans, risk paylaşımı, sosyal sorumluluk, adalet, şeffaflık ve rekabet yer almaktadır. İslam iktisadı ve finans, sadece Müslümanlar için değil, tüm toplumlar için de uygulanabilir ve faydalıdır.

İslam İktisadı ve Finans mezunu ne iş yapar?

İslam iktisadı ve finans alanında iş olanakları giderek artmaktadır. Bu alanda çalışabilecek kişiler arasında bankacılar, finansal analistler, yatırım yöneticileri, muhasebeciler, danışmanlar, akademisyenler ve hükümet yetkilileri yer almaktadır. İslam iktisadı ve finans, özellikle son yıllarda dünya genelinde giderek daha fazla kabul görmektedir ve bu da iş olanaklarını artırmaktadır.

İslam İktisadı ve Finans bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan 2023 yılı verilerine göre İslam İktisadı ve Finans bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

2023 İslam İktisadı ve Finans taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

İslam İktisadı ve Finans bölümü dersleri nelerdir?

İslam İktisadı ve Finans bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane İslam İktisadı ve Finans bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • İslam Ekonomisi ve Sosyal Adalet
  • İslam İktisadı Teorileri
  • İslam Finans Piyasaları
  • İslam Finans Kurumları
  • İslam Bankacılığı
  • İslam Sigortacılığı
  • İslam'da Ticaret ve Faizsiz Finans
  • İslam Hukukunda Muhasebe ve Denetim
  • İslam'da Para ve Para Politikaları
  • İslam Düşüncesinde Ekonomik ve Finansal Konular

İslam İktisadı ve Finans bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

İslam İktisadı ve Finans bölümü EA ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi eşit ağırlık bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Eşit Ağırlık puanı ile alan bölümler

Sizler için EA ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer eşit ağırlık mesleklerini veya eşit ağırlık bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Kocaeli Üniversitesi - İktisat Okumak

Kocaeli’de öğrenci olmak; şehri tanımak için en iyi doğal yollardan birisi. Buse'nin renkli anlatımı ile Kocaeli Üniversitesi'nde öğrenci olmak ne demek hadi izleyelim:)

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş