Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Finans Ve Bankacılık Bölümü Nedir? Finans ve Bankacılık İş Olanakları Nelerdir?

Finans Ve Bankacılık Bölümü Nedir? Finans ve Bankacılık İş Olanakları Nelerdir?

Finans ve Bankacılık bölümü nedir, Finans ve Bankacılık iş olanakları nelerdir, Finans ve Bankacılık mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri GOOGLE Abone Ol 741 0 11 ay önce 11 ay önce

Finans ve Bankacılık bölümü nedir?

Finans ve Bankacılık bölümü, finans ve bankacılık sektöründe çalışmak için gerekli olan bilgi ve becerileri öğreten bir lisans programıdır. Bu programda, öğrencilere finansal analiz, para ve bankacılık teorileri, finansal kurumlar ve piyasalar, yatırım yönetimi, risk yönetimi, maliyet muhasebesi, banka yönetimi ve benzeri konular öğretilir.

Finans ve Bankacılık mezunu ne iş yapar?

Finans ve Bankacılık bölümü mezunları, bankacılık, yatırım, sigorta, sermaye piyasaları gibi finans sektörüne ilişkin alanlarda çalışabilirler. Mezunlar, bankalarda çeşitli pozisyonlarda, örneğin, kredi uzmanı, risk yöneticisi, müşteri temsilcisi, banka müdürü gibi görevlerde çalışabilirler. Ayrıca, finansal kuruluşlar, sigorta şirketleri, sermaye piyasaları kuruluşları, devlet kurumları ve özel şirketlerde de iş bulma imkanları bulunmaktadır.

Finans ve Bankacılık bölümünde en iyi 5 üniversite nedir?

YÖK Atlas üzerinden alınan 2023 yılı verilerine göre Finans ve Bankacılık bölümünde en iyi 5 üniversite aşağıdaki gibidir. Aynı zamanda aşağıda bulunan 2023 Finans ve Bankacılık taban puanları ve başarı sıralamalarını da inceleyebilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

2023 Finans ve Bankacılık taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Finans ve Bankacılık bölümü dersleri nelerdir?

Finans ve Bankacılık bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Finans ve Bankacılık bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • İşletme Yönetimi
  • Finans Matematiği
  • Borçlar Hukuku
  • Finansal Yönetim
  • Mikro İktisat
  • Ticaret Hukuku
  • Bankacılıkta Pazarlama
  • Ekonometri
  • Mikro İktisat
  • Uluslarası Bankacılık Ve Kambiyo İşlemleri

Finans ve Bankacılık bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Finans ve Bankacılık bölümü EA ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi eşit ağırlık bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Eşit Ağırlık puanı ile alan bölümler

Sizler için EA ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer eşit ağırlık mesleklerini veya eşit ağırlık bölümlerini de incelemeyi unutmayın.İçeriği Paylaş
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.