Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
İslam Bilimleri Bölümü Nedir? İslam Bilimleri İş Olanakları Nelerdir?

İslam Bilimleri Bölümü Nedir? İslam Bilimleri İş Olanakları Nelerdir?

İslam Bilimleri bölümü nedir, İslam Bilimleri iş olanakları nelerdir, İslam Bilimleri mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri GOOGLE Abone Ol 566 0 9 ay önce 9 ay önce

İslam Bilimleri bölümü nedir?

İslam Bilimleri bölümü, İslami ilimler, İslam tarihi, İslam hukuku, İslam felsefesi, İslam tasavvufu, Kuran ve Hadis gibi konulara odaklanan bir sosyal bilimler disiplinidir. Bu bölümde öğrenciler, İslami ilimler alanındaki temel konuları öğrenirler.

İslam Bilimleri mezunu ne iş yapar?

İslam dinine hizmet etmek üzere camilerde, dini merkezlerde, hastanelerde ve diğer kurum ve kuruluşlarda çalışabilirler. İslam Bilimleri konusunda makaleler, kitaplar ve dergiler yazabilir veya editörlük yapabilirler. İslam Bilimleri alanında yabancı dil kaynaklarından tercüme yaparak, İslam kültürü ve düşüncesi konusunda hizmetler sunabilirler.

İslam Bilimleri bölümünde en iyi üniversite nedir?

YÖK Atlas üzerinden alınan 2023 yılı verilerine göre İslam Bilimleri bölümünde en iyi üniversite aşağıdaki gibidir. Aynı zamanda tablonun altında bulunan 2023 İslam Bilimleri taban puanları ve başarı sıralamalarını da inceleyebilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

ÜniversiteBölümKont.2022 Puan2022 Sıra
Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi İslam Bilimleri 5+0 188.52856 1422249

2023 İslam Bilimleri taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

İslam Bilimleri bölümü dersleri nelerdir?

İslam Bilimleri bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane İslam Bilimleri bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • İslam Tarihi
  • İslam Felsefesi
  • Hadis İlmi
  • Kur'an-ı Kerim Tefsiri
  • İslam Hukuku
  • İslam İnançları ve İbadetleri
  • İslam Ahlakı
  • İslam Sanatları
  • İslam Ekonomisi
  • İslam ve Bilim

İslam Bilimleri bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

İslam Bilimleri bölümü SÖZ ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi sözel bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Sözel puanı ile alan bölümler

Sizler için SÖZ ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer sözel mesleklerini veya sözel bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.