Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Zaza Dili Ve Edebiyatı Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Zaza Dili Ve Edebiyatı Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Zaza Dili Ve Edebiyatı Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Üniversite Bölümleri 595 Güncelleme: 9 ay önce 9 ay önce

Zaza Dili ve Edebiyatı bölümü nedir?

Zaza Dili ve Edebiyatı bölümü, Zaza dili ve edebiyatı hakkında akademik bir eğitim sunan bir lisans programıdır. Bu program, Zaza dili, kültürü ve tarihi hakkında bilgi sahibi olmak isteyen öğrencilere yöneliktir. Öğrenciler dilbilgisi, sözlük bilgisi, metin okuma, yazma ve konuşma pratiği gibi konularda eğitim alırlar.

Zaza Dili ve Edebiyatı mezunu ne iş yapar?

Zaza Dili ve Edebiyatı bölümü mezunları, kültürel mirasın korunması ve geliştirilmesi, eğitim, medya ve turizm sektörlerinde çalışabilirler. Ayrıca, Zaza dilinin ve kültürünün tanıtımı için sivil toplum örgütleri, kültür merkezleri ve dil enstitüleri gibi kurumlarda da çalışma imkanı bulabilirler.

Zaza Dili ve Edebiyatı bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Zaza Dili ve Edebiyatı bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Zaza Dili ve Edebiyatı taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Zaza Dili ve Edebiyatı bölümü dersleri nelerdir?

Zaza Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Zaza Dili ve Edebiyatı bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Zazaca Dilbilgisi
  • Zaza Edebiyatı Tarihi
  • Zaza Edebiyatı Metinleri
  • Zaza Folkloru
  • Zaza Deyimleri ve Atasözleri
  • Zaza Yazı Dili
  • Zaza Şiiri
  • Zaza Halk Edebiyatı
  • Zaza Kültürü
  • Zaza Sözlü Kültür

Zaza Dili ve Edebiyatı bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Zaza Dili ve Edebiyatı bölümü SÖZ ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi sözel bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Sözel puanı ile alan bölümler

Sizler için SÖZ ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer sözel mesleklerini veya sözel bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş