Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
İletişim Ve Tasarımı Bölümü Nedir? İletişim ve Tasarımı İş Olanakları Nelerdir?

İletişim Ve Tasarımı Bölümü Nedir? İletişim ve Tasarımı İş Olanakları Nelerdir?

İletişim ve Tasarımı bölümü nedir, İletişim ve Tasarımı iş olanakları nelerdir, İletişim ve Tasarımı mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 1138 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

İletişim ve Tasarımı bölümü nedir?

İletişim ve Tasarımı bölümü, öğrencilere iletişim ve tasarım konularında kapsamlı bir eğitim sunan bir lisans programıdır. Bu program, öğrencilere iletişim, tasarım, reklamcılık, halkla ilişkiler, dijital medya, görsel sanatlar, grafik tasarımı ve pazarlama gibi konuları kapsayan geniş bir müfredat sunar. Öğrenciler ayrıca, bu becerileri uygulamak için gerekli teknolojik araçlar ve yazılımlar hakkında bilgi edineceklerdir.

İletişim ve Tasarımı mezunu ne iş yapar?

İletişim ve Tasarımı bölümünden mezun olanlar, genellikle reklam ajansları, pazarlama departmanları, medya kuruluşları, dijital medya şirketleri, halkla ilişkiler firmaları, yayıncılık ve basın kuruluşları gibi çeşitli endüstrilerde iş imkanları bulabilirler. İş olanakları, görsel tasarımcı, web tasarımcısı, grafik tasarımcısı, reklam yazarı, dijital pazarlama uzmanı, halkla ilişkiler uzmanı, içerik üreticisi, medya planlama uzmanı ve diğer benzeri pozisyonları içerebilir. Ayrıca, mezunlar serbest olarak çalışarak veya kendi işlerini kurarak da çalışma fırsatına sahip olabilirler.

İletişim ve Tasarımı bölümünde en iyi 5 üniversite nedir?

YÖK Atlas üzerinden alınan 2023 yılı verilerine göre İletişim ve Tasarımı bölümünde en iyi 5 üniversite aşağıdaki gibidir. Aynı zamanda tablonun altında bulunan 2023 İletişim ve Tasarımı taban puanları ve başarı sıralamalarını da inceleyebilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

ÜniversiteBölümKont.2022 Puan2022 Sıra
Özyeğin Üniversitesi İletişim ve Tasarımı (İngilizce) (Burslu) 5+0 494.09368 323
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarımı (İngilizce) (Burslu) 11+0 474.62517 859
Bahçeşehir Üniversitesi İletişim ve Tasarımı (İngilizce) (Burslu) 7+0 460.96281 1624
Yıldız Teknik Üniversitesi İletişim ve Tasarımı 60+2 418.17482 10696
Başkent Üniversitesi İletişim ve Tasarımı (Burslu) 8+0 402.34772 20671

2023 İletişim ve Tasarımı taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

İletişim ve Tasarımı bölümü dersleri nelerdir?

İletişim ve Tasarımı bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane İletişim ve Tasarımı bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Görsel İletişim Tasarımı
  • İletişim ve Tasarımın Temelleri
  • Medya ve İletişim
  • Görsel Düşünme
  • Sanat Yönetimi
  • Dijital Grafik Tasarımı
  • Görsel Kimlik Tasarımı
  • Tipografi
  • İçerik Yönetimi
  • Marka İletişimi

İletişim ve Tasarımı bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

İletişim ve Tasarımı bölümü SÖZ ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi sözel bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Sözel puanı ile alan bölümler

Sizler için SÖZ ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer sözel mesleklerini veya sözel bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Medya Ve İletişim | İstanbul Ticaret Üniversitesi

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğrenci olmak; Melike'in detaylı anlatımı ile karşınızda. İstanbul'da öğrenci olmak, İstanbul Ticaret Üniversitesi Medya Ve İletişim bölümü hakkında bilgilendirmeler, kariyer fırsatları, staj olanakları ve kampüs hayatı ile ilgili birçok bilgiyi videoyu izleyerek edinebilirsiniz.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş