Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
İletişim Sanatları Bölümü Nedir? İletişim Sanatları İş Olanakları Nelerdir?

İletişim Sanatları Bölümü Nedir? İletişim Sanatları İş Olanakları Nelerdir?

İletişim Sanatları bölümü nedir, İletişim Sanatları iş olanakları nelerdir, İletişim Sanatları mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 597 Güncelleme: 11 ay önce 11 ay önce

İletişim Sanatları bölümü nedir?

İletişim Sanatları Bölümü, farklı iletişim araçları ve sanat dalları aracılığıyla mesajların yaratılması ve iletilmesi üzerine odaklanan bir bölümdür. Bu bölümde, sinema, televizyon, radyo, reklam, tiyatro, fotoğrafçılık, dijital medya ve grafik tasarım gibi dersler sunulur.

İletişim Sanatları mezunu ne iş yapar?

İletişim Sanatları mezunları, farklı sektörlerde birçok iş olanağına sahip olabilirler. Örneğin, film yapımcısı, yönetmen, senarist, yapımcı, kamera operatörü, video editörü, radyo sunucusu, reklam yazarı, grafik tasarımcı, animatör, oyun tasarımcısı, fotoğrafçı, web tasarımcısı gibi birçok farklı pozisyonda çalışabilirler.

İletişim Sanatları bölümünde en iyi 5 üniversite nedir?

YÖK Atlas üzerinden alınan 2023 yılı verilerine göre İletişim Sanatları bölümünde en iyi 5 üniversite aşağıdaki gibidir. Aynı zamanda tablonun altında bulunan 2023 İletişim Sanatları taban puanları ve başarı sıralamalarını da inceleyebilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

ÜniversiteBölümKont.2022 Puan2022 Sıra
İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Sanatları (Burslu) 5+0 371.01810 61073
İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Sanatları (Ücretli) 8+0 281.36651 501024
İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Sanatları (%50 İndirimli) 17+0 230.27228 1043764

2023 İletişim Sanatları taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

İletişim Sanatları bölümü dersleri nelerdir?

İletişim Sanatları bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane İletişim Sanatları bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Görsel Sanatlar ve İletişim
  • İmaj Yönetimi
  • Sanat ve Medya
  • Multimedya Tasarımı
  • Sahne Sanatları
  • Ses Tasarımı
  • İletişimde Fotoğraf
  • Görsel Efektler
  • İnteraktif Tasarım
  • Sanat ve Teknoloji

İletişim Sanatları bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

İletişim Sanatları bölümü SÖZ ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi sözel bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Sözel puanı ile alan bölümler

Sizler için SÖZ ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer sözel mesleklerini veya sözel bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş