Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
İlahiyat (Önlisans) Bölümü Nedir? İlahiyat (Önlisans) İş Olanakları Nelerdir?

İlahiyat (Önlisans) Bölümü Nedir? İlahiyat (Önlisans) İş Olanakları Nelerdir?

İlahiyat (Önlisans) bölümü nedir, İlahiyat (Önlisans) iş olanakları nelerdir, İlahiyat (Önlisans) mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 3096 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

İlahiyat (Önlisans) bölümü nedir?

İlahiyat Önlisans Programı, din eğitimi alanında bir öğrenim programıdır. İlahiyat Önlisans Programı, İslam tarihi, İslam felsefesi, Kuran tefsiri, hadis, ahlak felsefesi, din sosyolojisi ve diğer dini konuları içeren bir müfredat sunar.

İlahiyat (Önlisans) mezunu ne iş yapar?

İlahiyat Önlisans mezunları, özellikle camilerde ve din eğitimi veren kurumlarda görev alabilirler. Ayrıca, mezunlar, dini kitap yayınevlerinde, dini turizm sektöründe, araştırma kurumlarında, kamu kurumlarında ve medya kuruluşlarında da çalışabilirler.

İlahiyat (Önlisans) bölümünde en iyi 2 üniversite nedir?

YÖK Atlas üzerinden alınan 2023 yılı verilerine göre İlahiyat (Önlisans) bölümünde en iyi 2 üniversite aşağıdaki gibidir. Aynı zamanda aşağıda bulunan İlahiyat (Önlisans) taban puanları ve başarı sıralamalarını da inceleyebilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

2023 İlahiyat (Önlisans) taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

İlahiyat (Önlisans) bölümü dersleri nelerdir?

İlahiyat (Önlisans) bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane İlahiyat (Önlisans) bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • İslam Tarihi ve Kültürü
  • Kur'an-ı Kerim ve Tefsiri
  • İslam Hukuku
  • Temel Dini Bilgiler
  • İslam Felsefesi
  • İslam Ahlakı
  • Hadis Bilgisi
  • İslam Bilimleri
  • İslam Mezhepleri
  • Din Psikolojisi ve Sosyolojisi

İlahiyat (Önlisans) bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

İlahiyat (Önlisans) bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş