Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Görsel İletişim Bölümü Nedir? Görsel İletişim İş Olanakları Nelerdir?

Görsel İletişim Bölümü Nedir? Görsel İletişim İş Olanakları Nelerdir?

Görsel İletişim bölümü nedir, Görsel İletişim iş olanakları nelerdir, Görsel İletişim mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 433 Güncelleme: 7 ay önce 7 ay önce

Görsel İletişim bölümü nedir?

Görsel İletişim bölümü, grafik tasarım, reklamcılık, animasyon ve video prodüksiyonu gibi alanlarda öğrencilere eğitim veren bir lisans programıdır. Öğrenciler, görsel medya ve sanat yoluyla mesajlarını iletmeyi öğrenirler. Programda öğrenciler, grafik tasarımı, tipografi, renk teorisi, web tasarımı, interaktif medya tasarımı, fotoğrafçılık, video prodüksiyonu, animasyon ve illüstrasyon gibi dersler alırlar.

Görsel İletişim mezunu ne iş yapar?

Görsel İletişim bölümünden mezun olanlar, birçok iş olanağına sahiptir. Grafik tasarım ajanslarında, reklam ajanslarında, televizyon ve radyo kanallarında, yayınevlerinde, film stüdyolarında, dijital medya ajanslarında, web tasarım firmalarında, pazarlama şirketlerinde, e-ticaret sitelerinde, oyun tasarım stüdyolarında ve kendi işlerini kurarak çalışabilirler.

Görsel İletişim bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Görsel İletişim bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Görsel İletişim taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Görsel İletişim bölümü dersleri nelerdir?

Görsel İletişim bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Görsel İletişim bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Görsel tasarım
  • Reklamcılık
  • Tipografi
  • Grafik tasarım
  • İletişim tasarımı
  • Görsel kimlik tasarımı
  • Web tasarımı
  • Fotografi
  • Animasyon
  • Görsel sanatlar tarihi

Görsel İletişim bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Görsel İletişim bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş