Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Uluslararası Ticaret Ve Lojistik Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Uluslararası Ticaret Ve Lojistik Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü nedir, Uluslararası Ticaret ve Lojistik iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 646 Güncelleme: 9 ay önce 9 ay önce

Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü nedir?

Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü, öğrencilere uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi konularında bilgi ve beceriler sağlayan bir işletme dalıdır. Bu bölümde öğrenciler, lojistik yönetimi, küresel tedarik zinciri yönetimi, uluslararası lojistik operasyonları, ticaret finansmanı ve ihracat yönetimi gibi konularda eğitim alırlar.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik mezunu ne iş yapar?

Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü mezunları, küresel işletmelerde, lojistik yöneticisi, satın alma yöneticisi, ihracat yöneticisi, ithalat yöneticisi gibi bir dizi farklı pozisyonda çalışabilirler. Mezunlar, küresel pazarlarda mal ve hizmetlerin nakliyesi, tedarik zinciri yönetimi, müşteri memnuniyeti ve lojistik maliyetleri konularında uzmanlaşmıştır.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü dersleri nelerdir?

Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Lojistik Yönetimi
  • Uluslararası Ticaretin Finansmanı
  • Lojistikte Risk Yönetimi
  • Lojistik İşletmeciliği
  • Uluslararası Ticarette Ödeme Yöntemleri
  • Lojistik Ağları
  • Uluslararası Ticarette Pazarlama
  • Uluslararası Lojistikte Tedarik Zinciri Yönetimi
  • Lojistikte Operasyonel Yönetim
  • Uluslararası Ticarette Maliyet Muhasebesi

Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü EA ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi eşit ağırlık bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Eşit Ağırlık puanı ile alan bölümler

Sizler için EA ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer eşit ağırlık mesleklerini veya eşit ağırlık bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş