Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Görsel İletişim Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

Görsel İletişim taban puanları ve başarı sıralamaları 2024 verilerini listeledik. Son 6 yılın üniversite sıralamalarını ve puanlarını inceleyebilirsiniz.

1 Bölüm

Sevgili adaylar, Görsel İletişim taban puanları 2024 verilerini sizler için tablo haline getirdik. Görsel İletişim bölümünü hedefleyen arkadaşlarımız için son 6 yılın Görsel İletişim taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanlarına dair verilere kolayca erişebilirsiniz.

Görsel İletişim sıralamaları 2024 verileri en güncel verilerdir. Görsel İletişim taban puanları 2024 verileri YÖK Atlas üzerinden alınmıştır.

Tüm bölümlerin taban puanlarına geri dönmek için bu bağlantıya tıklayabilir, en güncel katsayılarla puanınızı hesaplamak için de YKS puan hesaplama robotunu kullanabilirsiniz. İşte, son 6 yılın Görsel İletişim YÖK Atlas sıralamaları;

Görsel İletişim Taban Puanları ve Sıralamaları - Üniversiteni Tanıt

Görsel İletişim Taban Puanları 2024

Görsel İletişim taban puanları 2024 verilerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. Görsel İletişim sıralamaları 2024 bilgileri son 6 yılın istatistiklerini içermektedir.

Üniversite Bölüm Kont. 2023 Puan
2022 Puan
2021 Puan
2020 Puan
2019 Puan
2018 Puan
2023 Sıra
2022 Sıra
2021 Sıra
2020 Sıra
2019 Sıra
2018 Sıra
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Görsel İletişim 30+1+0+1+0 226.33745
220.06801
0
0
0
0
2049092
2157875
0
0
0
0
Görsel İletişim Taban Puanları ve Sıralamaları

Görsel İletişim kaç yıllık?

Görsel İletişim bölümü 2 yıllık bir bölümdür.

Görsel İletişim bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

Görsel İletişim bölümü TYT puan türü ile öğrenci almaktadır.

İnceleyin: YKS Çıkmış Sorular ve Cevapları

Görsel İletişim mezunu ne iş yapar?

Görsel İletişim mezunları ne iş yapar, Görsel İletişim bölümü maaşları ne kadar, Görsel İletişim dersleri nelerdir ve Görsel İletişim iş olanakları nelerdir, öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

En yüksek puanlı Görsel İletişim bölümü hangi üniversitededir?

En yüksek başarı sıralamasına sahip Görsel İletişim üniversiteleri aşağıdaki gibidir.

  • Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi

İnceleyin: TYT Konuları ve Soru Dağılımı

Görsel İletişim Taban Puanları ve Sıralamaları
Görsel İletişim Taban Puanları ve Sıralamaları

2024'de kaç tane Görsel İletişim bölümü var?

2024 yılında tercih listenize ekleyebileceğiniz Görsel İletişim bölümü sayısı 1 olarak gerçekleşmiştir. Yukarıdaki tabloda Görsel İletişim bölümleri için ayrılan kontenjanların bilgisine ulaşabilirsiniz.

İnceleyin: 2024 YKS Tercih Robotu

Görsel İletişim kaç net?

Görsel İletişim sıralamaları net hesabı yapmak için iki farklı yöntem bulunur.

1. yöntem: Görsel İletişim taban puanlarını ve başarı sıralamalarını inceleyerek YKS puan hesaplama robotunda netlerinizi hesaplayabilirsiniz. Her puan türü için soru katsayıları farklı olacağından dolayı Görsel İletişim puanları da değişkenlik gösterebilir.

2. yöntem: YÖK Atlas web sitesi üzerinden net sihirbazı sayfasını ziyaret ederek. o bölüme son giren kişinin Görsel İletişim netlerini öğrenebilirsiniz.

İnceleyin: Hangi Üniversite ve Bölüm Daha Avantajlı?

Görsel İletişim Taban Puanları ve Sıralamaları
Görsel İletişim Taban Puanları ve Sıralamaları

Görsel İletişim sıralamaları nasıl hesaplanır?

2024 Görsel İletişim sıralamaları, tercih edilen üniversitenin Görsel İletişim bölümüne en son giren kişinin sıralamasına göre hesaplanır. Buna "TBS" yani Taban başarı sırası ismi verilmektedir. Aynı şekilde Görsel İletişim taban puanları da o bölüme en son giren kişinin puanlarıdır.

İnceleyin: Üniversite Karşılaştırma Robotu

Görsel İletişim Sıralamaları Hakkında Önemli Bilgiler

Görsel İletişim sıralamlarını inceleyenler için bazı önemli bilgiler sunduk.

YÖK Atlas üzerinde son 4 yılın verileri paylaşılmaktadır. Biz sizler için son 6 yılın Görsel İletişim taban puanlarını listeledik. Bu yıllar 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 Görsel İletişim sıralamaları verilerine dayanmaktadır.

Görsel İletişim kontenjanlarında bulunan 5 adet rakam bulunuyor. Bu rakamlar Görsel İletişim genel kontenjan, Görsel İletişim okul birincisi kontenjanı, Görsel İletişim Şehit ve Gazi yakını kontenjanı, Görsel İletişim 34 yaş üstü kadın kontenjanı ve Görsel İletişim depremzede aday kontenjanı olarak belirlenmiştir.

Görsel İletişim Taban Puanları ve Sıralamaları
Görsel İletişim Taban Puanları ve Sıralamaları

Görsel İletişim Taban Puanları Hakkındaki Uyarılar

Tablodaki Görsel İletişim sıralamaları ve istatistik verileri ÖSYM ve YÖK tarafından halka açıklanan verilerin tabloya aktarılmış halidir. Görsel İletişim başarı sıralaması verisi "0" olan bölümler "Dolmadı" olarak nitelendirilmektedir. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversite tercihlerinizi yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini inceleyeniz. Görsel İletişim Üniversite sıralamalarında hatalar meydana gelebilmektedir. Bu hatalardan Universitenitanit.com sorumlu değildir. Görsel İletişim bölümü dşındaki bölümleri de aşağıdaki yönlendirmelerden inceleyebilirsiniz.