Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Gayrimenkul Geliştirme Ve Yönetimi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Gayrimenkul Geliştirme Ve Yönetimi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi bölümü nedir, Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 924 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi bölümü nedir?

Gayrimenkul geliştirme ve yönetimi bölümü, gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin yönetimi, planlaması, projelendirilmesi ve geliştirilmesi konusunda eğitim veren bir lisans programıdır. Bu bölümde öğrenciler, emlak yatırımı, gayrimenkul değerleme, gayrimenkul hukuku, inşaat yönetimi ve finansal analiz gibi konularda eğitim alırlar.

Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi mezunu ne iş yapar?

Gayrimenkul geliştirme ve yönetimi bölümünden mezun olanlar, emlak şirketleri, inşaat firmaları, gayrimenkul danışmanlık firmaları ve bankaların gayrimenkul bölümleri gibi birçok sektörde çalışma imkanı bulabilirler. İş olanakları arasında emlak danışmanı, proje yöneticisi, inşaat mühendisi, portföy yöneticisi, emlak geliştirme uzmanı, gayrimenkul analisti ve yönetici gibi pozisyonlar yer alır. Ayrıca, kendi işlerini kurarak da çalışma imkanına sahip olabilirler.

Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi bölümünde en iyi 2 üniversite nedir?

YÖK Atlas üzerinden alınan 2023 yılı verilerine göre Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi bölümünde en iyi 2 üniversite aşağıdaki gibidir. Aynı zamanda tablonun altında bulunan 2023 Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi taban puanları ve başarı sıralamalarını da inceleyebilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

ÜniversiteBölümKont.2022 Puan2022 Sıra
Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi 70+2 291.10502 472350
Sinop Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi 30+1 209.26296 1438907

2023 Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi bölümü dersleri nelerdir?

Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Gayrimenkul Ekonomisi
  • Gayrimenkul Matematiği ve İstatistikleri
  • Gayrimenkul Değerleme
  • Gayrimenkul Finansmanı
  • Gayrimenkul Yatırım ve Portföy Yönetimi
  • Gayrimenkul Hukuku
  • Proje Yönetimi
  • Yer Seçimi ve Arazi Kullanımı Planlaması
  • Mülk Geliştirme ve İnşaat Yönetimi
  • Ticari Gayrimenkul Yönetimi

Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi bölümü EA ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi eşit ağırlık bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Eşit Ağırlık puanı ile alan bölümler

Sizler için EA ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer eşit ağırlık mesleklerini veya eşit ağırlık bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş