Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümü nedir, Felsefe Grubu Öğretmenliği iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 692 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümü nedir?

Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümü, öğrencilere felsefe, mantık, sosyal bilimler, kültür ve medeniyet, estetik, bilim felsefesi ve etik gibi konularda eğitim vererek, bu alanlarda öğretmenlik yapacak nitelikli bireyler yetiştirmeyi amaçlayan bir bölümdür. Bu bölümde, öğrencilere felsefe disiplinindeki temel kavramlar, felsefe tarihi, etik, politika, estetik, mantık, epistemoloji, metafizik ve sosyal bilimler gibi konular öğretilir. Ayrıca, öğrenciler, öğretmenlik uygulamaları, öğretim teknikleri, eğitim psikolojisi, öğrenci davranışları gibi pedagojik konular hakkında da bilgi sahibi olurlar.

Felsefe Grubu Öğretmenliği mezunu ne iş yapar?

Bölüm mezunları, felsefe, sosyoloji, psikoloji, tarih, edebiyat gibi alanlarda öğretmen olarak çalışabilirler. Ayrıca, özel ders verme, danışmanlık ve eğitim koçluğu gibi iş fırsatları da bulunmaktadır. Ayrıca, bu bölüm mezunları, felsefe disiplininde araştırmacı, yazar, yayıncı ve editör olarak çalışabilirler. Bölümünün içerisinde bulunduğu eğitim fakültelerinde araştırma görevlisi veya akademisyen olarak kariyer yapabilirler.

Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümünde en iyi 3 üniversite nedir?

YÖK Atlas üzerinden alınan 2023 yılı verilerine göre Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümünde en iyi 5 üniversite aşağıdaki gibidir. Aynı zamanda tablonun altında bulunan 2023 Felsefe Grubu Öğretmenliği taban puanları ve başarı sıralamalarını da inceleyebilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

ÜniversiteBölümKont.2022 Puan2022 Sıra
Gazi Üniversitesi Felsefe Grubu Öğretmenliği 20+1 325.70074 268523
Atatürk Üniversitesi Felsefe Grubu Öğretmenliği 40+1 0 0
Çukurova Üniversitesi Felsefe Grubu Öğretmenliği 20+1 0 0

2023 Felsefe Grubu Öğretmenliği taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümü dersleri nelerdir?

Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Klasik Mantık
  • Çocuk için Felsefe
  • Program geliştirme ve öğretim
  • Eğitim bilimine giriş
  • Sosyolojiye Giriş
  • Gelişim psikolojisi
  • Felsefeye Giriş
  • Düşünme Eğitimi
  • Ölçme ve değerlendirme
  • Kurumlar Sosyolojisi

Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümü EA ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi eşit ağırlık bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Eşit Ağırlık puanı ile alan bölümler

Sizler için EA ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer eşit ağırlık mesleklerini veya eşit ağırlık bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş