Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
En Çok İzlenen Tom Hanks Filmleri

En Çok İzlenen Tom Hanks Filmleri

Tom Hanks, dünya çapında ünlü bir aktör ve yapımcıdır. O, birçok ödül kazandı ve birçok filmde rol aldı. Bakalım en iyi Tom Hanks filmleri hangileri?

İzlenceler 1483 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

İzleyiciler, onun oyunculuk yeteneklerini ve karakterleri canlandırdığı filmleri seviyorlar. Aşağıda en çok izlenen Tom Hanks filmlerinden bazılarının bir listesi bulunmaktadır:

Cast Away - Yeni Hayat

2000 yılında yayınlanan "Cast Away - Yeni Hayat" filmi, Tom Hanks'in başrolünde olduğu bir filmdir. Film, Chuck Noland adlı bir FedEx çalışanının hikayesini anlatır. Chuck, bir kargo uçağının kazası sonucu adada kalır ve hayatta kalmak için mücadele etmek zorunda kalır.

Forrest Gump

Forrest Gump, 1994 yılında yayınlanan ve Tom Hanks filmleri arasında. Film, Forrest Gump karakterinin hayatını ve maceralarını anlatır. Forrest, zeka seviyesi düşük olsa da, hayatı boyunca birçok etkileyici olaylara tanık olur ve bunların birçoğunda önemli bir rol oynar.

The Da Vinci Code - Da Vinci'nin Şifresi

The Da Vinci Code, 2006 yılında yayınlanan ve Tom Hanks'in başrolünde olduğu bir filmdir. Film, Dan Brown'un aynı adlı romanının uyarlamasıdır. Film, Robert Langdon adlı bir simboloji profesörünün hikayesini anlatır.

The Green Mile - Yeşil Yol

The Green Mile Yeşil Yol, 1999 yılında yayınlanan ve Tom Hanks'in başrolünde olduğu bir filmdir. Film, Stephen King'in aynı adlı romanının uyarlamasıdır. Film, Paul Edgecomb adlı bir hapishane görevlisi hikayesini anlatır.

The Terminal – Terminal

The Terminal, 2004 yılında yayınlanan ve Tom Hanks'in başrolünde olduğu bir filmdir. Film, Viktor Navorski adlı bir yabancının hikayesini anlatır. Viktor, bir havaalanında sıkışıp kalır ve geri dönmek için birçok engel ile karşı karşıya kalır.



Saving Private Ryan - Er Ryan'ı Kurtarmak

Saving Private Ryan, 1998 yılında yayınlanan ve Tom Hanks'in başrolünde olduğu bir filmdir. Film, II. Dünya Savaşı döneminde geçer ve gerçekçi bir şekilde savaşın acımasızlığını gösterir. Film, bir grup askerin hikayesini anlatır ve onların görevleri arasında Er Ryan'ı kurtarmak vardır.

Bridge of Spies - Casuslar Köprüsü

Bridge of Spies, 2015 yılında yayınlanan ve Tom Hanks'in başrolünde olduğu bir filmdir. Film, gerçek bir hikayenin uyarlamasıdır ve 1960 yılında geçer. İyi film, James Donovan adlı bir avukatın hikayesini anlatır.

The Post

The Post, 2017 yılında yayınlanan ve Tom Hanks'in başrolünde olduğu bir filmdir. Film, Washington Post gazetesinin sahibi Kay Graham ve genel yayın yönetmeni Ben Bradlee'nin hikayesini anlatır. Film, 1971 yılında gerçekleşen Pentagon Papuları adlı olayların etrafında döner.

A Beautiful Day in the Neigborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood, 2019 yılında yayınlanan ve Tom Hanks'in başrolünde olduğu bir filmdir. Film, gerçek bir hikayenin uyarlamasıdır ve Fred Rogers adlı bir televizyon yapımcısının hikayesini anlatır.

Apollo 13

Apollo 13, 1995 yılında yayınlanan ve Tom Hanks'in başrolünde olduğu bir filmdir. Film, gerçek bir hikayenin uyarlamasıdır ve Apollo 13 adlı bir uzay aracının hikayesini anlatır. Film, Apollo 13 aracının 1970 yılında yolculuğu sırasında meydana gelen bir arıza sonucu uzayda kalan astronautların hayatta kalma mücadelesini anlatır.



Sully

Sully, 2016 yılında yayınlanan ve Tom Hanks'in başrolünde olduğu bir filmdir. Film, gerçek bir hikayenin uyarlamasıdır ve Chesley "Sully" Sullenberger adlı bir pilotun hikayesini anlatır. Film, 2009 yılında gerçekleşen Hudson Nehri kazasının etrafında döner.

Catch Me If You Can

Catch Me If You Can, 2002 yılında yayınlanan ve Tom Hanks'in başrolünde olduğu bir filmdir. Film, gerçek bir hikayenin uyarlamasıdır ve Frank Abagnale Jr adlı bir hilekârın hikayesini anlatır. Film, Frank'in genç yaşta yaptığı hileleri ve onun polis tarafından yakalanmasına kadar olan süreci anlatır.

Philadelphia

Philadelphia, 1993 yılında yayınlanan ve Tom Hanks'in başrolünde olduğu bir filmdir. Film, gerçek bir hikayenin uyarlamasıdır ve bir avukat olan Andrew Beckett'in hikayesini anlatır. Film, Andrew'un Aids hastası olduğunu ve işinden atıldığını öğrendikten sonra açtığı davayı ve yaşadığı zorlukları anlatır.

En iyi Tom Hanks Filmleri – İMDB

En iyi Tom Hanks filmleri, uzun yıllardır sinema endüstrisinde çalışmakta ve birçok ödül kazanmış bir aktördür. Oynadığı filmler arasında IMDB tarafından en iyi olarak değerlendirilen bazıları şunlardır:

Tom Hanks Oscar alan filmler nelerdir?

Tom Hanks, sinema endüstrisinde uzun yıllardır çalışmakta ve birçok ödül kazanmış bir aktördür. Oynadığı filmler arasında Oscar ödülü kazandığı bazıları şunlardır:

İçeriği Paylaş